Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova fordulhatok, milyen...

Hova fordulhatok, milyen szervezethez, vagy egyéb emberhez, alapítványhoz, ha gond van az iskolában a tanítónénivel?

Figyelt kérdés

Szóval... gyermekemet eltanácsolta az igazgatónő, első kis apró gond után. Kezdjük ott, hogy év eleje óta a szamárpadban ül, még el sem kezdődött a tanév ő már ott ült. Persze a tanárnéni letagadta, hogy az szamárpad lenne, az csak egy külön pad a többitől, de nem látja a táblát rendesen ,se az írásvetítőt.De nem is engedik meg neki, hogy arébb húzhassa a padot. Így nem tud mindent lemásolni, amit kellene. 2. osztályosok amúgy. Többször jött arra haza gyermekem, hogy megpofozta a tanárnéni. A bátyja megtudta és megelőzött a suliban ő hamarabb ért oda ,és beszélt a tanárnénivel, valószínűleg kötelességének érezte, hogy megvédje a kis öccsét. SOha nem panaszkodott a tanárnéni a kicsire, hogy gond lenne vele stb.. pedig lett volna rá alkalma, amikor megyek érte a suliba, de ez nem történt meg soha. Csak,amikor én is beszéltem vele, hogy nem kellene bántani a gyereket, persze biztosan rossz, meg kis szelburdi nem mondom, hogy nem az hiszen 8 éves gyerek.De nem egyszeri alkalommal mondta, hogy bántotta a tanárnéni, és nem csak őt, henem rajta kívül még másik két gyerkőcöt. TEgyük hozzá mi nem vagyunk egy jó módban élő család, de amit kell előteremtünk, szépek, tiszták a gyrekek, meg van mindenük. SAjon ez most az átlag magyar család, és a másik két gyerkőc is hasonló helyzetben van, a többiek eléggé jómódúak, de ezért most büntetni kell a gyerekeket? Vagy ez különbséget okoz egy tanárnak?

BEszéltem a tanárnénivel, igazábaól azt vártam volna, hogy beismeri, hogy valóban megtörtént ez a dolog, kicsit feszültetbb volt a kelleténél vagy valami, és tényleg megütötte a gyerekemet, és BOCSÁNATOT kér. De ez nem törtnént meg. Még Ő hívatott fel engem az igazgatónőhöz, meghallgatásra, és a gyerekemet állította be minden rossznak, de soha nem volt vele nagy gond, nem voltak beírásai senki nem panaszkodott rá. Jó vitt egyzser vagy kétszer játékot a suliba, de ez nem egy eget rengető gond. Az igazgatónő előtt olyan szépen terelet a tanárnéni, hogy mindnről szó volt csak a pofonokról nem. A gyerkőcöm lett a legrosszabb hirtelen... És az igazgatőnő mind erre csak annyit mondott, ha nem tetszik, akkor el lehet vinni a gyereket az iskolából. És el is tanácsolta. Ezért az egyetlen egy kis "bajért". És tegyük hozzá, hogy mind a tanárnéni, mind az igazgatónő tudatában van annak, hogy beteg a kicsi, mert most járunk orvosról, orvosra CT, emeri, stb... a koponyájában van két ciszta és még nem tudják, hogy hogyan, és mit csináljanak vele. Megkértem a tanárnőket, hogy legyenek vele kicsit törelmesebbek, sokszor fáj a feje, nem tud úgy koncentrálni. De semmiképp nem megoldás ez, hogy eltanácsolják a suliból.

És ilyneket csinál a tanárnéni, hogy játszik a gyerek szünetben ,vagy a napköziben, és odamegy a nő, aláteszi a kicsinek a kezének a kezét, hogy na tessék, most te ütöttél meg engem na ilyenkor mi van ???? Ilyen aljas módon viselkedik, terrorizálja a gyereket. És ez egy katolikus iskola. Nem fontos nekünk maga a vallás, csak ez egy jó iskola. MErt a többi a városban nem igazán. Még egy van, de oda nagy protekció kell. SZóval nem tudom hova fordulhatnék, ezzel a gondommal.

De nagyon szeretnék valakit felkeresni ezzel, mert nem csak az én gyerekemmel csinálja ezt. És érdekes módon ,amióta voltunk fent az igazgatónőnél, azóta vannak beírások az ellenőrzőbe, azóta minden kis szösszenetért baírást kap. CSak azért, hogy látszódjon, hogy tényleg rossz. Eddig nem volt vele semmi gond. A másik tanárnéni rendes, aranyos. CSAk ő meg gondolom nem akarja kockáztatni az állását, valószínűleg az igazgatónő, meg ez atanárnő puszipajtások lehetnek.

Mindenképp elviszem a gyereket az iskolából, mert így betegen nem ez alégkör kell neki, de akkor is...

Persze bem mondom, hogy egy kis szent, mert gyerek, biztosan csinál olyat, ami rossz, de nem ütheti meg...

De annyi lett volna, hogy bocsánatot kér, de nem tett meg ,letagadta.


2009. máj. 18. 08:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Jobb is, es mast nem is tehetsz, minthogy a gyerek mashova megy, es tiszta lappal indul.


A tanarral es az igazgatonovel kar perelni, elvegre te sem tudod bebizonyitani azt, hogy megutotte volna a fiadat, addig pedig ot is megilleti az artatlansag velelme.


Azt elhiszem, hogy szivatos volt a fiaddal a tanar, de ebben a korban azert a gyerekek sem angyalok (csak a mi szemunkben), es kepesek fullentesre. Ezt csak azert irom, mert szerintem ha _tenyleg_ megutotte volna a fiadat es meg mas gyerekeket is, annak azert nagy visszhangja lett volna (mindenki elmeseli otthon, azok is, akiket nem bantott, csak lattak az esetet) a szulok koreben.


Ezen mar kar ragodni, a lenyeg, hogy uj suliban, tiszta lappal indulhat a fiad, ez a legfontosabb.

2009. máj. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!