Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha pszichológiát szeretnék...

Ha pszichológiát szeretnék tanulni hova menjek? Az aszisztens képzés milyen? Ha főiskolára akarnék menni matek mennyire kell?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 16:10
 1/2 A kérdező kommentje:
az MTA-nál még létezik aszisztensi képzés?
2011. dec. 3. 16:20
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet ma Magyarországon főiskolán pszichológiát tanulni,csak egyetemen, a következő helyeken: Pécs, Debrecen, Szeged, emellett Budapesten Károli Gáspár Református Egyetemen, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen és az ELTE-n.Nincs önmagában matek,statisztika viszont van,amit szerintem meg lehet tanulni.Ez a tárgy a különböző egyetemeken eltérő hangsúlyt kap,tehát van ahol nehezebb és több,van ahol kevesebb.


Őszinte leszek,én még senkiről nem hallottam,aki a pszichológus asszisztens képzés után állást talált volna a végzettségével.A két diplomás (BA és MA) pszichológusok sem kapnak állást,vagy legalábbis elég nehéz elhelyezkedni,szóval az asszisztensek még ennél is kevésbé keresettek.Nem mondom,hogy lehetetlen,de nehéz lesz.Ha érdekel a dolog,végezd el az asszisztensi képzést,de ha ebből akarsz megélni,akkor jobban jársz,ha elvégzed az egyetemet.

2011. dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!