Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » (Általános) orvosin mennyire...

(Általános) orvosin mennyire részletesen tanulják az anatómiát?

Figyelt kérdés

Nyilván tudom hogy itt a legrészletesebb. Arra vagyok kíváncsi, hogy mit foglal magában, milyen részletességgel az a hatalmas mennyiségű tananyag?


Csak azért kérdem mert el nem tudom képzelni, hogy miért kell 2000+ oldalnyi anyagot megtanulni.

Remélem értitek :)


köszönöm előre is


2011. nov. 27. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon részletesen. Menj el könyvtárba és nézz bele egy orvosi anatómia atlaszba (Sobotta pl.), vagy a Szentágothai féle funkcionális anatómia könyvbe.


De pl. csontoknál az összes kis dudor, vájat, kiemelkedés, lyuk stb. nevét meg kell tanulni.

Ha nagyon szeretnéd küldök róla egy anyagot.


Izmoknál eredés, tapadás, beidegzés, funkció...


Szerveknél elhelyezkedés, méret, rajta lévő képletek neve, vérellátás, beidegzés, szövettan.


Idegrendszernél egy rakat mag, pálya, agyideg, lefutás, mit idegez be stbstb.


ok, nagyon sok:) Még így utólag is elgondolkodom rajta, hogy a francba tanultam meg szigorlatra:DD

2011. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van az emberi testnek 206 csontja:) ezeknek a neve latinul, plusz minden egyes csonton van legalább 5-10-20 hupli, árok, kiemelkedés, mélyedés, amiknek külön 2-3szavas latin nevük van. Izmok eredése tapadása, funkciója, neve (latinul persze). Ízületek felépítése, működése, szalagok nevei. Aztán zsigertan, minden szervnek a részei (latinul persze), minden kis benyomódásnak itt is külön neve, hol helyezkedik el pontosan. Az egész szervezet artériás és vénás rendszere, mindenféle ágaik (persze latinul), lefutások, mi mellett, mielőtt, mi mögött, mit fúr át, mit lát el vérrel. Ugyanez az idegekkel. Az idegrendszer hatalmas téma. Agy részei, minden barázdának, mélyedésnek külön neve van, részek funkció, fel és leszálló pályák, minden féle motoros és szenzoros rendszerek. És akkor még nem beszéltem a szövettanról meg a fejlődéstanról, ami szintén az anatómia része, szóval... hidd el, VAN mit tanulni...:D
2011. nov. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bánomisén ***** válasza:
Első évben az anatómia a buktatós tárgy :-) Meg mindennek az az alapja, ha azt nem tanulják meg, nem tudják a többi 5 év anyagát mire felépíteni.
2011. nov. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!