Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! Leblokkoltam?

Segítség! Leblokkoltam?

Figyelt kérdés

Holnapután államvizsgázom, a nap nagy részében a férjem segített, tételeket mondtam fel, kikérdezett, akkor jól is ment. Délután le akartam feküdni egy órát pihenni.

Ott valami átkattant, pihenni nem igazán tudtam és egy baromi erős szorongás vett erőt rajtam.

Nézem az anyagokat és mintha a teljes memóriámat törölték volna. Új anyagot nem vagyok képes befogadni...

Soha nem éreztem így magam, nem értem mi történik velem.


Mit lehet ilyenkor csinálni...? Rettegek, hogy az államvizsgán is ez lesz, egy szó sem jut eszembe... most meg nem tudok haladni, mintha leeresztett volna egy zsilip...


2011. nov. 24. 19:45
 1/9 anonim válasza:
Szerintem pihenj egy kicsit menj el egyet bulizni és utána kezd el újra tanulni. Ne izgulj sikerülni fog csak ügyesen!
2011. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Jézusom, nyugiii!

Ez a normális. Én is ugyanígy voltam két éve! Mostmár szerintem olvasgasd, olvasgasd a tételeket, így is megy majd a fejedbe, bár már úgy érzed nem. Én aznap reggel végigsírtam az utat a metrón úton a suliba, hogy hogyan lehetek ilyen felelőtlen, hogy így nekimegyek az államvizsgának, mondván pont az utolsó két napban nem tanultam, mint az őrült. És azt húztam, amit csak átolvastam, és 4-est kaptam, mai napig nem értem, de 4db A/4 oldalban dolgoztam ki a tételt.

Nyugi, olvasgass, csak mintha egy könyvet olvasnál.

2011. nov. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szerintem ez ilyenkor "normális"! Holnapra minden ismét eszedbe jut! Sok sikert! :)
2011. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Teljesítményszorongás. Ez normális dolog, ha valaminek nagy tétje van az életünkben, és teljesítményhelyzet, akkor elkezd szorongani az ember. Ez vegetatív reakciókkal is jár (ezek a stressz-jegyek): pulzusszám megemelkedik, légzés szaporább lesz, száj kiszárad, nyálgombóc a torokban, a gyomorban, belekben összehúzódnak az erek (ezért nem vagyunk éhesek stresszhelyzetben), a vázizmokban és az agyban megnő a vérellátás ("üss vagy fuss" ösztönből eredően), a gondolkodási folyamatok blokkolódnak. Illetve letapad az ember a "jaj, ez nem fog menni, képtelen vagyok megcsinálni" gondolatnál.


Teljesítményhelyzetben attól is függ, alapból mennyire vagy szorongó, mekkora számodra a tét, mennyire vagy érzelmileg érintve a helyzetben.


Amit tehetsz: vizsga előtt mély levegők (ezek azt az üzenetet közvetítik az agynak, hogy nyugalom van, nincs szükség stressz-reakcióra), és azt ismételgeted, hogy menni fog. De amint kihúzod a tételt, úgyis megnyugszol, mert arra koncentrálsz (főleg ha beugrik arra a tételre a tanult dolog valahányad része), akkor már nem az általános szorongás van, hiszen már konkrét dologra kell "csak" koncentrálnod.


Debilizáló szorongás: aki nagyon izgulós, még azt is elfelejti, amit amúgy tudna, nála annyira elárasztó a szorongás.

Serkentő szorongás: valaki a minimális szorongástól megtáltosodik, és jól jön ki a helyzetből.

2011. nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem vagyok szorongó típus, egy normál vizsgadrukkon kívül (ami nagyon-nagyon messze van a szorongástól) nem szokott más lenni. Az is inkább szóbeli vizsgán vagy állásinterjún. Írásbelin sziú indián voltam mindig is.


Most az is nyomaszt, hogy ez nem egy átlag vizsga, hogy "ha nem sikerül, megyek UV-ra eg yhéttel később, na bumm", hanem egy fél év múlva lehet ismételni.


NAGYON szeretnék túllenni rajta, zsebre vágni a diplomát és elfelejteni az egészet.



Most ott tartok, hogy egész nap nem ittam koffeint, de mintha vénásan két liter olasz kávét befecskendeztek volna.

A szorongás meg nem pánikroham (orvosi pánikrohamra gondolok), hanem pánik rohamszerűen. Mintha fegyvert tartanának a fejemhez és tényleg az életem lenne a tét, vagy a lift becsípte volna a lábamat és látom, hogy mindjárt leszakad. Kb akkor érezhet ilyen az ember. Páni félelem? Talán ez a jó szó rá.


Nem emlékszem, hogy milyen tételeim vannak!! Délelőtt még felmondtam egy részüket, most a címét se tudom felidézni. Ha megnézem papíron, mintha életemben először látnám. Új info nem megy be.


Bevettem egy Xanaxot egy órája, SEMMIT nem ér. Már egy barátom azt javasolta, hogy kivételesen toljak rá egy felest és feküdjek le, az tuti mélykómás alvás és reggelig hagyjam.

De mára még terveztem, hogy elpróbálom a védés szövegét, lemérem az időt, a fennmaradó tételeket is felmondom...Nem megy...


Toljak egy felest és aludjak? (amúgy nagyon ritkán és keveset iszom, biztos megütne)


Mondom, azért is ijesztő, mert egyáltalán nem jellemző rám a szorongás, utoljára talán gyerekkoromban szorongtam gyomormosás előtt (megettem valami gyógyszert 5 évesen, mert cukorkának nézett ki...) ennyire. Azóta soha, semmitől.

2011. nov. 24. 21:05
 6/9 anonim válasza:

Akkor vszínű azért van, amit írtam: túl nagy a tét, és érzelmileg minden erőddel erre az államvizsgára koncentrálsz, ami (gondolom) még ismeretlen terep számodra, mert ez lesz az első, ebben más, mint a sima vizsgák.


Aludd ki magad, és próbáld meg ne tesztelgetni magad a tételeiddel, mert ha nem megy, csak még jobban felhergeled magad. Nem ezen a 2 napon fog múlni, mit produkálsz ott, ezt te is tudod. A tudás már rég a fejedben van, elő fog jönni, amikor szükség lesz rá.


Ha tudod, hogy minden tőled telhetőt megtettél, erősítsd ezzel magad. Szombaton ilyenkorra már vígan túlleszel az egészen. Én államvizsga előtt arra gondoltam, hogy csak 1 óra az életemből, nagyon hamar az is múlt idő lesz, huss, túlleszek rajta, és a szorongás egy anekdotává válik. Képzeld el, ahogy szombat este ünnepeltek a férjeddel, koncentrálj erre a képre!


Kéz-és lábtörést, menni fog!

2011. nov. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szó szerint ugyanezeket éreztem mindhárom államvizsgámnál,amit leraktam:

-nyálgombóc mindenütt a torkomban,a gyomromban egyaránt

-gyomorgörcs

-(akkoriban nem méricskéltem,de véleményem szerint) csillagászati magas stresszvérnyomás(stressz által kiváltott magas vérnyomás)

-rengeteget ettem,mert ez ürügy volt arra,hogy felkelhessek pár percre több óra ülés után...

a végén már csak felszelt paradicsomot,paprikát,uborkát,hagymát ettem... azt is nasi címén...


hány éves vagy?

2011. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok,ja és első diploma?
2011. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, első, de már a büszke tulajdonosa vagyok, közben megvolt a vizsga :)

Köszönöm a lelkisegélyt, sokat segített a végeredményhez vezető úton!

2011. dec. 1. 07:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!