Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Digitális elektronika! Aki...

Digitális elektronika! Aki ért hozzá tudna ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Hogyan kell a VK táblát kiegyszerűsíteni?

Mert itt vannak előttem, szegélyezve, kiegyszerűsítve, de képtelen vagyok a logikájukra rájönni, szóval önállóan szerintem nem menne. Valaki elmagyarázná?


2011. nov. 21. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Veitch meg Karnough?
2011. nov. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azaz
2011. nov. 21. 15:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Leírom , hátha még aktuális A Karnaugh tábla egyszerűsítése: A táblán belül összevonásokat kell felhasználni. Ezek az összevonások lehtnek 2-es,4-es,8-as,16-os összevonások , az a lényeg , hogy csak 2 hatványai (nem lehet pl. 3-as). Összevonni a ponált értékeket kell , tehát az 1-eseket. Összevonást lehet alkalmazni : vízszintesen,függőlegesen,négyzet ,téglalap alakban,a széleken és a sarkokon. Arra figyelj oda,hogy mindig csak 2,4,8,16.. vonj össze egyszerre. Az összevonást több lépésben is végre lehet hajtani , sőt általában így kell , csak ritkán fordul elő,hogy egy lépésben le tudod egyszerűsíteni az egészet. Lehet , hogy ott van 2 egymás mellett , azt összevonod , a következő meg a két sarkon van és azt is akkor összevonod. Az összevonás mindig azok a változók esnek ki , amelyek eltérő értékeken szerepelnek ( tehát ott vannak 0-val meg 1-el is) Ezek akkor kiesnek és már az egyszerűsített alakban nem fognak szerepelni. Írok egy egyszerű példát,hogy megértsd : Képzeld egy 3 változós logikai függvény Karnaugh tábláját. Ez ugye egy 4X2-es négyzet Oldalt vannak A és B értékei 00,01,10,11 felül pedig C 0,1. Tegyük fel , hogy a függvényünk az : A negált ÉS B negált és C negált VAGY A negált ÉS B ÉS C negált. Ezek a K táblában úgy néznek ki , hogy a bal felső sarokban 1-es , és alatta rögtön ugyanabban az oszlopban szintén 1-es. Az összes többi 0. Ha megnézed látod , hogy ahol az 1-esek vannak ott csak a B szerpel eltérő értékkel (0-val meg 1-gyel is) az A csak 0-val , a C pedig csak 1-gyel. ezért a B fog kiesni . Az egyszerűsített fv. tehát : Anegált ÉS C. Remélem tudtam segíteni !
2012. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs, az C is csak 0-val az egyszerűsített fv- tehát : A negált ÉS C negált. Előző voltam.
2012. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!