Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány igazolt hiányzásom...

Hány igazolt hiányzásom lehet? Hány után kell évet ismételni egy gimnáziumban?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 12:45
 1/10 anonim válasza:
6%
Magyarorszagon ugy tudom ket hetet hianyozhatsz csak :(
2009. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Évi 250 órát, de még akkor is kérheted, hogy osztályozóvizsgát tegyél, tehát nem kell mindenképpen évet ismételni. Ha a hiányzásaid igazoltak, akkor az iskola köteles levizsgáztatni. Viszont add be idejében a kérvényt, ha valóban elérted a 250 órát! De ha neadj'isten azon megbuknál, még mindig ott van az augusztusi javítóvizsga az évismétlés előtt.
2009. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem értem el.:) Csak megijedtem, hogy elfogom érni, ezért kérdeztem, de nem fogom. Számolgattam, és 200 óra körül járok.:D Abból egy csomó verseny volt, amin az iskolát képviseltem.


Amúgy elolvastam a házirendet, és azt írja, hogy :


"Ha egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztásom együttesen :

-a 250 tanítási órát,

-vagy egy adott tantárgyból a tanítási órák 30%-át meghaladja,

és emiatt teljesítményem a tanítási év közben érdemjeggyel nem értékelhető, akkor a tanév végén nem leszek osztályozható (tanulmányaimat évismétléssel folytathatom), kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozóvizsgát tegyek."

2009. máj. 9. 13:06
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Előző vagyok: Az iskolátok a Házirendbe "véletlenül elfelejtette" beleírni, hogy a tantestület köteles levizsgáztatni, ha az igazolatlan hiányzásaid száma nem éri el az igazoltakét. (Ez különben szerintem egy túl liberális szabály.)
2009. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:) Hát nekem nem volt egy igazolatlanom sem, úgyh nincs gáz akkor.:D
2009. máj. 9. 13:22
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Viszont, ha van olyan tantárgy, melynek az összes órájából kevesebb mint 30%án vettél részt, akkor évet kell ismételned, mert nem tudnak belőle osztályozni! És ez bizony a heti 1-2 órás tantárgyaknál hamar összejön, úgyhogy ne csak a mulasztott órák számát nézd!
2009. máj. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
14.04, nem kell évet ismételni, vizsgázni lehet, ne ijesztgesd! Ha versenyen voltál, az nem is számít hiányzásnak.
2009. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó, de ha nem tudnék levizsgázni, akkor évet kellene ismételni...:/:D Ha a verseny nem számít hiányzásnak, akkor nincs gáz.(: Mert abból a 200 órából kb 70-80 óra verseny miatt volt.:D
2009. máj. 9. 17:18
 9/10 anonim válasza:
A verseny hivatalos elfoglaltságnak számít, az nem számít bele a hiányzásnak. A MozaNapló elektronikus osztálynapló sem számolja a hivatalosokat az igazolt hiányzások közé. Ezek az iskola hiányzási statisztikáiban sem jelennek meg.
2015. jún. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha jól tudom 200 vagy 250
febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!