Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol lehet papirt csinaltatni...

Hol lehet papirt csinaltatni arról hogy diszleksziás vagyok?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy új iskolába járok és a tanárnő nem akarja elfogadni h diszleksziás vagyok ezért nekem is megkell irnom a dolgozatokat az előző iskolában ezzel nem volt gond azt mondta h hozzak róla papirt nemtudnaktok segiteni h hol tudnék papirt szerezni róla?
2011. okt. 27. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek magyarból dolgozatot írni, ezentúl diszlexiás vagyok. <- Na, ezért kell papír.
2011. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az előző iskolában talán túlságosan is jóindulatúak voltak: attól, hogy te azt mondod, diszlexiás vagy, még nem kell felmenteni a dolgozatírás alól. Ahhoz, hogy erre hivatkozva felmentést kapj, szakvélemény kell. Ehhez a területileg illetékes nevelési tanácsadóba kell elfáradnod, ott elmondod, hogy szerinted diszlexiád van, ők meg majd továbbküldenek mindenféle vizsgálatokra. Végül - ha tényleg problémád van - kapsz igazolást arról, hogy ez a bajod, onnantól fel leszel mentve bizonyos tárgyakból.
2011. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A nevelési tanácsadóba foglalkoznak egyes tantárgyakhoz való képességek vizsgálatával.

El kell menni, édesanyád kérjen időpontot, ott megállapítják hogy az vagy-e, és adják a papírt.

2011. okt. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság"-nál érdeklődjön a szülőd.
2011. okt. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyik osztálytársam utálja a matekot, és nem akar belőle érettségizni. Ezért utána nézett, milyen tüneteket produkál az a diszkalkulás. Elment felmentést kérni, ehhez ugye kellett a viszgálat, és tök profin eljátszotta az idiótát. Aztán felmentették. Bár érettségiznie így is kell, de valami könnyebb változatban.

Szóval te is simán megkaphatod a papírt:) Amúgy szerintem kérdezd meg az ofődet vagy az iskolatitkárt.

2011. okt. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

utolsó:

elég nagy szégyen ha valaki ezt csinálja. Én nem tudom, de a mostani diákoknak az a menő, aki hülye. Régebben még érték volt a tudás, mostanság már szégyen ha jó tanuló az ember.

2011. okt. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Egyik legjobb barátnőm diszlexiás. Ő nem akarta felmentetni magát, középiskolában egy 9.-es felmérésen derült ki róla, hogy a tanulási nehézségeit ez okozza. Ennek ellenére leérettségizett (csak angol írásbeli alól mentették fel), most nyelvet tanul újra, és nem egy könnyű egyetemi szakot végez, mindezt önerőből, rengeteg akarattal és szorgalommal. Mindenféle felmentés meg kibúvó nélkül nagyon jól megy neki.


Ennyit a diszlexiáról. Persze egyszerűbb felmentetni mindenkinek magát az utált tantárgyak alól, mint tenni a sorsukért.

2011. okt. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

00:09

Nem mondtam, hogy díjazom az ötletet, csak elmondtam, hogy működik a rendszer. Már csak azért is vicces, mert szerintem a matek érettségi középszinten valami vicc.

2011. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk még anno általánosban nem volt divat felmentetni a gyereket.Egyszerűen megoldották:akinek valamilyen olvasási problémája volt,annak 3* annyi olvasóleckét adtak fel. Mindenki megtanult írni,olvasni,tanulni,számolni max nagyobb erőfeszitéssel.

Ez sokkal célravezetőbb,ugyanis a munkahelyeden magasról tojni fognak rá,hogy te vért hugyozol írás-olvasás közben,ha nem teszed a dolgod jut a helyedre 20 másik aki megcsinálja..

Aki felmenteti magát magyarból,azt főiskolára vagy egyetemre sem engedném,ha egy érettségivel nem tud megbirkozni,több ezer oldalt hogy fog megtanulni?Vagy 40 oldalas szakdolgozatokat,hogy fog megírni? Vagy akkor már hirtelen nem lesz olyan súlyos a diszleksziája,csak akkor az,mikor plusz pontok kellenek,vagy felmentés?

Lehet lepontozni,de azért mindenki gondolkodjon el ezen aki érintett.

2011. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!