Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire veszitek komolyan az...

Mennyire veszitek komolyan az érettségit? Tanultok rá (sokat)? Mi (ke) t érdemes átnézni?

Figyelt kérdés
köszi
2009. máj. 2. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Én jó szokásomhoz híven csak a legutolsó pillanatban kezdtem rá tanulni, a szóbeli előtt kb 3 nappal, de akkor állandóan.

Az írásbelire nagyon nem készültem, csak olyan dolgokat néztem át, amit szükségesnek éreztem alapból tudni (pl magyar előtt az érvelés formáját, hisz azt akartam írni). Nem tudom, hogy most írásbeli jön-e vagy szóbeli, mivel régen jártam érettségin (végzős vagyok fősulin) de írásbelire nem tudom mit kell átnézni. Én se tudtam mit kéne, hát az ilyeneken kívül semmit sem néztem át, mondván most már úgyis mindegy, négy éves anyagot nem fogok két hét alatt se megtanulni. Talán gyakorolhatnád a legális puskák használatát (függvénytáblázat, töri térkép, mittomén)


Szóbelire, az összes tételt kidolgozva megtanultam, ami nem ment jól volt hogy szó szerint, amit értettem, azt felmondtam magamtól, de rendszerit arra hajtottam, hogy mindet értsem inkább, így ha valamit elfelejtettem, akkor sem lehetett nagy baj.


Én így emlékszem rá. :)

2009. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én elég komolyan vettem, de sajnos kifutottam az időből és az egyik tantárgyra már csak annyi időm jutott, hogy az érettségi napján hajnal 2-6 között átolvastam. Az a röhej az egészben, hogy amire a legtöbbet tanultam és mindig is a legjobb voltam kaptam egy 2-est (amit a mai napig nem értek, és nem tudok megemészteni), amit meg épphogy csak átolvastam dícsérettel végeztem.

Barátosném minden tantárgyból csak 5 tételt tanult meg, és mindig belehúzott abba az 5-be amit tudott... Aztán így jártunk a technikusi vizsgánkon is, meg a fősulin is. Van ilyen...

2009. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok: bárhogy is készülsz az érettségire, azbiztos hogy az összes tételen legalább egyszer fuss végig, úgyhogy hogy valami meg is ragadjon belőle, mert azt hiszem úgy nem jó járni, ahogy az utolsó írta, hogy az egyik tárgyra csak ennyi időd marad.
2009. máj. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem(tavaly érettségiztem),csak az emelt szintűre,illetve azokra a tárgyakra kell tanulni amiből felvételizel.Többiből egy hármas simán megvan ha eddig eljutottál.
2009. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én igazából a magyarral nem foglalkozom, készülni nemigazán lehet rá. A matektól tartok, mert azt el lehet cseszni. Arra készültem is,sok régi érettségit megcsináltam. Törire megtanultam a szóbeli tételeket, az jó lesz írásbelin is, meg igazából a források meg a töri atlasz segítségével simán meg lehet írni ötösre. Németre egy percet nem készültem, nem is fogok. Nem rég nyelvvizsgáztam, még friss a tudásom. Kémiára készültem rendesen, most kicsit félretettem mert arra még lesz időm 14-éig.

Szerintem én elég komolyan vettem, parázok tőle. Kel a pont. Aztán majd meglátjuk, hogy jön össze.

2009. máj. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!