Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Osztályozó vizsgát csak akkor...

Osztályozó vizsgát csak akkor lehet tenni, ha utána előrehozott érettségit akarsz tenni?

Figyelt kérdés
Vagy meg lehet csinálni akár 9-10-11 évfolyamban is? Hogyan zajlik? Megadott időpontja van (pl ősz, vagy bármi) vagy egyszerűen a hasára csap az ember hogy osztályozózni akar?! Teljesen megkavart már mindenki a hülyeségeivel. Valaki segíthetne..
2011. okt. 7. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A hasára csaphat, de a vizsgához vizsgáztató is kell. Osztályozóvizsgázni akkor lehet, amikor az iskola vizsgát rendez, és nem csak akkor, ha érettségizni akarsz. De az efféle megjegyzésekkel nem növeled a válaszadási kedvet, mert arra gondolok, hogy legközelebb az én válaszomat is hülyeségnek nyilvánítod valahol, akkor meg minek törjem magam?
2011. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Kérdezd meg a tanárodat. Nem véletlenül kavart meg ezzel mindenki, hiszen iskolánként változó a helyzet. Nálunk nagy divat lett az osztályozózás, a tanárok is örültek neki, több idő jutott a maradék diákokra. Persze sokan el is mentek utána érettségizni. Ekkor még osztályozót jóformán bármikor le lehetett tenni, én egy óraközi szünetben tettem le egyet. Aztán később volt egy vezetőségváltás, nekik nem nagyon tetszett a dolog, ezért szigorítottak, már csak félévkor és augusztusban lehetett osztályozózni. Az osztályozóra való jelentkezéshez csatolni kellett az érettségire jelentkeztető lapot is. Szóval bekeményítettek.

Ebből a fenti példából láthatod, hogy iskolán belül is vannak változások, hát még iskolák között mekkorák lehetnek. A legjobb, ha megkérdezed a tanárod, osztályfőnököd, igazgatód, valakit, aki kompetens, hogy nálatok mi a helyzet. Lehet éppen hasra csapás jelleggel megy (mint nálunk az elején), de az is lehet, hogy szemét a vezetőség, és csak bizonyos feltételekkel lehet.

2011. okt. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Helyesbítés: ha nem lehet hasraütéssel és lóugrásban és összevissza vizsgázgatni, főleg nem szünetben, az nem feltétlenül szemétség. Pedagógiai, munkaszervezési és jogi megfontolások állhatnak mögötte, legfeljebb a részletes indoklást nem hozták minden diák tudomására (nem is kell). Általában ha valaminek az okát nem értjük, az nem garantáltan szemétség; lehet, hogy csak olyan döntés, aminek nem értjük az okát.
2011. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
A konkrét helyzet ismerése nélkül pedig butaság belekotyogni az ilyesmibe.
2011. okt. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én általános megközelítést írtam, különféle lehetőségeket; a konkrét helyzet ismerete nélkül valóban butaság szemétségnek nyilvánítani valamit, ezt helyesen látod.


(Én már vettem részt efféle döntés meghozatalában, és te?)

2011. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen döntés meghozásában még nem vettem részt, de mivel az ott tanító tanárok nagy részével baráti kapcsolatot ápolok, illetve az iskola rendszergazdájaként ott dolgozom, így igen jó rálátásom van a dolgokra. De felesleges ezt túlbonyolítani, ez az én egyedi esetem.
2011. okt. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!