Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem engedi használni a függvén...

Nem engedi használni a függvénytáblázatot! Mi lesz velünk érettségin? Máshol is van így?

Figyelt kérdés

Jövő májusban érettségizek, és a matektanárom (akivel 1,5 éves anyaggal le vagyunk maradva) nem enged függvénytáblázatot használni, minden képletet meg kell tanulni. Persze sose tanulom meg, mindig puskázok...na de akkor is mennyivel egyszerűbb lenne. A függvénytáblázattal magántanárnál ismerkedek, és kb. fél évvel ezelőtt azt sem tudtam, hogy hogy néz ki.

A matektanárunk azzal indokolja a tiltást, hogy majd érettségin fogjuk tudni, hogy mihez milyen képlet kell, hiszen már fejből fogjuk tudni, nem kell a függvénytáblázattal bajlódni.

Hiába hozunk fel érveket, nem enged a saját igazából.

Jár más is ebben a cipőben, vagy csak nekünk ennyire nyomi a tanárunk? :(

18/L


2011. okt. 6. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan.

1. Nem ő lesz benn veletek az érettségin.

2. SZABÁLYOS segédeszköz a függvénytábla. Ebbe ő nem szólhat bele, az OM nagyobb "hatalom".


Sok sikert! :)

2011. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy lehet használni érettségin, és fogok és. A kérdés az, hogy hogyan, mert egy heti egy különmatekkal épp, hogy csak megismerem a függvénytáblázatot. Holott már 9. óta kéne használni, hogy érettségin a lehető legtermészetesebb legyen a használata. Pl. a helyi gimiben 8 osztályosban,a kicsik már 5. osztálytól kezdve használják.
2011. okt. 6. 16:47
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nagyon helyes, hogy fejből kell tudni bizonyos képleteket. Matekból középszinten egyszerűen nincs olyan dolog, amit ne lehetne gond nélkül fejből tudni.

De legyen igazad, ne tanuld meg fejből a kombinatorikához tartozó képleteket, és ne tudd fejből, hogy mediánt meg móduszt hogyan számolunk pontosan. A többi teljesen magától értetődő, egymásra épülő dolog, hogy simán elvárható a fejből való tudása.

Ez pedig: "érettségin a lehető legtermészetesebb legyen a használata", érettségin a legjobb, ha ki sem kell nyitni, túl aggódod az egészet. Egy fv. táblázatnak a használatát ne kelljen már 4 éven keresztül tanulni. Oké, szánjon rá érettségi előtt 5 mp-et a tanár, hogy megmutassa: gyerekek ez a fv. tábla, tessék otthon átnézni, hogy mi hol van benne kb.

Aki otthon nem tudja ezt magától megtenni, és rászánni 10 percet, hogy belekukkantson, annak lehet nem lenne szabad érettségiznie sem, elvégre van benne tartalomjegyzék is.

2011. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó, akkor tanuld meg helyettem is a tetű koordinátageometriai képleteket (hiszen még csak a 11.es könyv felénél járunk). Csak egy *-t és egy +-t tévesztesz össze, és kész vége.
2011. okt. 6. 17:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, előző, tanuljon meg minél több képletet, de ha a tanárral másfél év anyagával le vannak maradva, akkor az utolsó másfél év képleteit még nem vették át.


Amit pedig nem tanultak az iskolában, azt megtanulhatná a függvénytáblázat forgatása közben, mert amit gyakran használ, az megmarad, és a többi is előbb-utóbb rögzül, ha elégszer rápillant egy-egy képletre, miközben azt keresi, ami kell.


A függvénytáblázatot saját magad is forgathatod, például a házi feladatok megoldása közben.

2011. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én már megtanultam annak idején, hidd el, de helyetted nem fogom. Egyébként matekórán, meg minden más órán is, témakörönként haladtok, és egy-egy témakörből írtok a végén dolgozatokat. Vegyétek a koordináta-geometriát 3 hétig, ne mondd már, hogy három hét alatt nem tudsz megtanulni néhány összefüggést. A képleteket pedig ne bemagold, hanem próbáld meg megérteni, hogy miért is arra való az a képlet. Koordináta-geometriánál nagyon szépen le lehet őket vezetni, ha órán nem látod át, akkor kérd meg a magántanárod, hogy magyarázza el a képletek okát. Onnantól kezdve már neked is természetes lesz a használatuk.
2011. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha nagyon ütős a függvénytábla, az nem azért van, mert olyan bonyolult. Sokkal inkább azért, mert fogalmad sincs mi az, ha egyre képletre ránézel. Ha nem is 5mp, de 1-2 óra közben némi alvással is elegendő, hiszen csak azt kell megnézni, milyen a felépítése, mit hol találsz téma szerint. A függvénytáblából soha nem fogod megérteni, ami benne van.

Ja, és ha a magántanárod már többedik alkalommal tanítja és még tovább is tervezi, akkor sürgősen cserél le. Inkább az anyagot tanitsa.

2011. okt. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk se engedték órán használni, szerintem ez így normális. Örülj annak, hogy érettségin lehet használni. Így amikor év közben veszitek, megtanulod, megérted a képletet, és érettségin meg nem gáz ha nem jut eszedbe pontosan, mert meg tudod nézni.

És szerintem se kell a megismerésére annyi idő, van tartalomjegyzék, meg végiglapozod egyszer, és már tudod is hol mit hol találsz.

2011. okt. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs, egy hol-lal több lett az utolsó mondatban. :)
2011. okt. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaza van, amit megtanulsz, az mind haszon, és nem olyan nehezek ezek a képletek, hogy aki megértette az anyagot, az ne tudná megtanulni. Talán a primitív függvények kivételével az integrálszámításnál, de az faktos anyag. A függvénytáblával bármikor megismerkedhetsz, ha van tíz üres perced, ehhez se iskolai, se magántanár nem kell; a benne levő táblázathoz kéne, de ahelyett már úgyis számológépet használsz majd, a képleteket meg csak el kell olvasni. Az érettségin használhatod a függvénytáblát, de ha jól tanulsz, szükséged sem lesz rá, és sokkal gyorsabban dolgozhatsz. Azért ő a tanár, hogy tudja, mit tart fontosnak.
2011. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!