Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi szintű nyelvtudás...

Az érettségi szintű nyelvtudás az megfelel alapfoknak?

Figyelt kérdés
Illetve kevesebb vagy több annál?
2011. szept. 26. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg kb. alapfokú nyelvtudás, az emelt érettségi egyenértékű egy középfokú nyelvvizsgával.

Viszont függ a vizsgáztatóktól is, ahol arra mennek, hogy csak megkapd az érettségit, bemutatkozós bájcsevejre is odaadják a papírt.

2011. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igen én nem arra gondoltam, ahol arra mennek, hogy meglegyen az érettségid, hanem 4-es 5-ös eredménnyel zárt vizsgára.
2011. szept. 26. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki odáig eljut, hogy érettségizzen, az valószínűleg előtte min. 4 évet tanult. Ha nem lébecolta el, akkor egy középfokú tudás is lehet a sima érettségi mögött, tesóm sima angol érettségit csinált és most megy majd középfokú nyelvvizsgára.
2011. szept. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem, de én konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy pl.: egy középszintű érettségi megfelel-e alapfokú nyelvvizsgának.
2011. szept. 27. 08:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Az érettségi elég iskolafüggő, mi vért izzadtunk, aki szinte mindent tudott, annak is pár hiba miatt négyest adtak.

Tesóméknál pedig kis makogással rugdosták át az embereket hármasokkal.

Szerintem tudás alapján nagyjából a B1 nyelvvizsgánál kell lennie a középszintű érettséginek, viszont ha középért szeretnél alap nyelvvizsgapapírt, azt nem adnak.

Csak az emelt érettségi felel meg középszintű nyelvvizsgának.

2011. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából annak -
2015. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!