Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen hangszeren tanuljak...

Milyen hangszeren tanuljak meg játszani?

Figyelt kérdés
tetszik a hegedű a cselló a zongora a gitár és klarinét
2011. szept. 19. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Amelyik a legjobban érdekel. A zongoránál csak azt fontold meg, hogy befér-e egy a szobádba, mert otthon is gyakorolni kell.
2011. szept. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamint szeretnél-e zenekarban, kamaraegyüttesben játszani.
2011. szept. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Technikai oldalról:


Klarinét: előtte furulyán kell tanulnod pár évig, utána lehet csak a többi fúvósra átállni.

Gitár: a klasszikushoz előnyös, vagyis szinte inkább elvárt a nagy tenyér, hosszú, erős ujjak. Ízületi problémák kizárva.

Hegedű: 1 évig tanultam. Tipikusan az a hangszer, amelyikben eleinte nem leszel elhalmozva sikerélményekkel( ha már így, idősebben kezded ). Jó tartás kell hozzá, laza izomtónus.

Cselló: hát, ezt nem tudom. Előnye, hogy ülve játszhatsz rajta, kicsit másabb karakterű darabokat, mint a hegedű. Itt talán általánosan jó, ha magas vagy, mert akkor széles a karjaid fesztávolsága. De nem hiszem, hogy lenne valami különösebb kritérium.

Zongora: ezt tanulom már 5 éve. Flexibilis, hosszú ujjak előnyösek. Komoly szolfézstudás (összhangzattan) sem árt, de ez már inkább később. Rengeteg türelem. Viszont a világon tényleg bármit, bármilyen műfajban, hangnemben el tudsz vele játszani.


Szóló/zenekari viszonylatban:


Zongora, gitár inkább magánzó, másik 3 inkább zenekari. Zenekarban remek élmény (lehet) játszani, de ahhoz szólóhangszerrel tényleg nagyon jónak kell lenned. Olyan 6 év után kerülhetsz be zeneiskolákban zenekarba, sőt, van ahol kötelezően választható. Gitárról mehetsz még basszusgitár, elektronikus gitár irányba is, akkor játszhatsz rockbandában. Zongorát illetően nincs sok alternatívád, legfeljebb szintetizátor, de az már egy külön világ.


Ha nekem most kéne választanom, a zongora vagy a cselló mellett tenném le a voksot.

2011. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem köszi
2011. szept. 19. 22:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!