Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolát szeretnék alapítani....

Iskolát szeretnék alapítani. Hogyan kell majd hozzákezdeni? Érdemes?

Figyelt kérdés

Egyre szembetűnőbb, hogy az emberek nem fordítanak elég figyelmet arra, hogy a gyermekek megismerjék a magyar irodalmat, nyelvet, történelmet, kultúrát, és hogy úgy nőjenek fel, hogy a magyar nemzetiségi öntudatuk, identitásuk biztos alapokon állva kialakuljon. Lennének olyan szülők, vagy fiatalok, akiket ez érdekelne? És egyáltalán hogyan valósítható ez meg?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. szept. 10. 17:16
 1/10 A kérdező kommentje:
A lényeget kihagytam. Olyan iskolát szeretnék, ahol a fent említett dolgok kiemelt figyelmet kapnak.
2011. szept. 10. 17:21
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

OFF

Kerstesia, ha lehetne kérdezőt is "pontozni", most megtenném! Annyira jó érzés nyelvtanilag hibátlan kiírást olvasni!!!

Kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de - annak ellenére, hogy nem Magyarországon élünk -, magam is potenciális érdeklődő lennék! :)

2011. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

megint ez a turbómagyar duma.

tanítanak az iskolában magyart is meg történelmet is, aki akarja megtanulja aki nem az megbukik. ennyi.

gondolod hogy ha te nyitsz egy iskolát akkor majd mindenki jobbikos lesz hirtelen? Egy iskolába max 1200an járnak kb..


értelmesebb dolgot is kitalálhattál volna unalmadban ahelyett, hogy nem létező problémák miatt zokogj itt.

2011. szept. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan olyan hasznos dolgokat tanítanál, hogy rovásírás, meg alternatív történelem, a politikai szemléletmódnak megfelelően. Vicces.

Nyiss, hajrás, nem árt ha marha sok pénzed van. Szakértelem és tudományosság nélkül elég hamar annyi lenne a karriernek.

2011. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: jól esett értelmes, és biztató szavakat hallani, köszönöm!


A többieknek: Mi az hogy "turbó magyar duma"? Ha valóban semmi baj nem lenne a magyar identitástudattal, akkor ez a fogalom nem létezne, hanem természetessé válna mindenki számára, hogy a haza az első, a többi csak utána jön. Ennek nem az az alapja, hogy legyen mindenki jobbikos, és nem is az, hogy ország-világ tudjon róla és elismerést kapjon, hanem az, hogy meg kell tanulni felállítani egy értékrendet, mérlegelni a problémákat, és a magunk képességeihez mérten orvosolni azokat.

A hazaszeretet, magyarságtudat fogalma azért veszített az értékéből és vált egy szinte elítélt kifejezéssé, mert akik ebből próbálnak kiindulni, azok csak beszélni tudnak, és cselekedetek nem lesznek belőle.

Ezt igazolja, hogy Széchenyi István, Kossuth Lajos, Teleki Blanka és Brunszvik Teréz nevét tisztelettel ejti ki egy igazi magyar ember, pedig ők is ezeket mondták.


"Akit magyarnak teremtett az Úristen és nem fogja pártját nemzetének - nem derék ember."

"Dolgozom szorgalmasan és önérzettel. Ha levágják szárnyaimat - a lábaimon járok. Ha levágják lábaimat - a kezemen megyek. Ha azokat is kitépik, hason fogok csúszni, csakhogy nemzetemnek hasznára lehessek." /gróf Széchenyi István /


Ezek a szavak is a "turbó magyar duma" kategóriájába tartoznak? Sokak szerint nem. Hogy miért? Mert Széchenyi valóban a legnagyobb magyar volt, számtalan kincset köszönhet neki az a nemzet. Nem csak beszélt, dolgozott is. És ez csak a reformkor volt.

Nem vagyok méltó arra, hogy magamat Széchenyihez, vagy a többi nagy magyarhoz hasonlítsam, de mégis azt kell mondanom, hogy mindannyiunknak ebből kell kiindulnia. Vannak előttünk jó példák. Büszkék lehetünk népünk nagyjaira. És amit meg tudunk tenni, azt meg kell tennünk.


Nincs sok pénzem. Ami azt illeti kifejezetten rossz anyagi helyzetben vagyok, mint oly sok ember ebben az országban, de van miért küzdenem, és én azért a célért kész vagyok föláldozni a jövőmet. Mert a nemzet sorsa az ifjúság kezében van.

Köszönöm.

2011. szept. 11. 14:05
 6/10 anonim ***** válasza:
kb az első két mondatodat olvastam el ebből a kisregényből, annyi elég is volt. XD
2011. szept. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagy olvasd végig, vagy ne is kezd el! Az első két mondat csak bevezető egy logikusan, ésszerűen felépített gondolatmenethez.
2011. szept. 11. 16:48
 8/10 anonim ***** válasza:
igazad van, nem is kellett volna elkezdenem olvasni :DD jobban tettem volna, ha egyáltalán nem is írok ide, az idiótákat úgysem lehet eltántorítani a hülyeségeiktől.
2011. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem folynék bele a vitába, mert egyrészt érzelmi alapon (a kérdező oldaláról) nem lehet értelmes vitát indítani, másrészt önmagában abszurd téma. Viszont az első válaszolónak és a kérdezőnek is üzenem, hogy az ő "nyelvtani hibátlanságukon" még igenis volna mit hibátlanabbá tenni - csak hogy ne erre verjék ki turulorientált nagymagyarságukban.
2011. szept. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kezdjél Bele!!! Más iskolákban tényleg nincs magyar se történelem oktatás!!
2017. dec. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!