Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin hogy számítják a...

Érettségin hogy számítják a pontokat? Pl. matek 90% az x2? és fizika 85 x2? két felsőfokú nyelvvizsga hány pontot ér? Szóval a pontszámításra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Régebben úgy volt hogy a két felvételi érettségid eredményének százalékának az összege: max 200 pont és vagy az év végi eredményeid összege (2 év) *2 + az érettségizett tárgyak százalékának az összege max 200 pont). Vagy pedig a két felvételizett tárgy százalékának az összege *2. Felsőfokúért nem tudom hány + pont jár most, nálunk középért 35 vagy hány pont járt 4 éve. És mindig a számodra kedvezőbbet vették figyelembe.
2011. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 rémuralom ***** válasza:

Max. 200 pont jár az érettségire. Az öt tárgyból összesen, a százalékos eredmények arányában. Az emelt érettségit pluszponttal díjazzák, akárcsak pl. a nyelvvizsgát vagy a hátrányos helyzetet.

A pluszpontokból legfeljebb 80-at kaphatsz. Ha különböző pluszpontokból 80-nál többet összeszedsz, akkor is csak 80-at számolnak. Hogy miért pontosan mennyi jár, nem tudom, folyton variálják.

Továbbá az utolsó két év bizonyítványát is beszámítják, szintén 200 pontig. Összesen tehát max. 480 pontod lehet.

2011. szept. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsgákra max. 40 pontot lehet kapni, egy felsőfokú önmagában 40 pontot ér. (Nem tudom, hogy jövőre változtatnak-e, idén ennyi járt érte.

Úgyis lehet pontokat számítani, hogy a két felvételi tantárgy százalékos eredményét összeadják, és annak a kétszeresét veszik. Az ugye 400 pont összesen + hozzá jönnek a többletpontok.

Ja, és úgy számolják mindig automatikusan, ahogy a legtöbb pontot kapnád.

2011. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, ezeket már mind leírták előttem. :) Bocsi, nem olvastam végig. Azért ne pontozz le:S
2011. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szóval a példáddal nézve:


(90+85)x2=350 +40 =390 pont összesen


Hiába van 2 felsőfokú nyelvvizsgád csak az egyikért kapsz pontot ami 40 pont.

Úgy tudod növelni a pontodat ha van valamilyen versenyen egy nem akármilyen helyezésed, OKTV-ért is kapsz, szülsz egy gyereket, roma vagy, fogyatékossággal élő, szociálisan rászorult, okj-ért most 28 pont jár. Kb ennyi

2011. szept. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok

Régen 1 gyerekért 50 pont járt azt hiszem. a nyelvvizsgáért max 40 pontot adnak, legalábbis még annak idején így volt, így sokan nem is mentekel csak 1 emeltre vagy csak 1 nyelvvizsgát csináltak stb mert úgyse számított nekik sajnos:(

2011. szept. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!