Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hatékony tanulási tippek,...

Hatékony tanulási tippek, ötletek?

Figyelt kérdés
Pár dolog amitől még jobban megy.Engem van ami nem érdekell de mégis megakarom tanúlni.Jó lenne ha adnátok pár tippet?
2011. aug. 23. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem anno a versek okoztak gondot, 6. és 7. osztályban. Volt egy nagyon kedves tanárnőm, aki ingyen, csak a szép mosolyomért foglalkozott velem. Vele tanultam meg az Edward király, angol királyt, olyan módon, hogy ő felolvasta nekem versszakonként és becsukott szemmel magam elé képzeltem egy monitort...mintha gépelném a szöveget. Összesen 3 óra alatt megtanultam a verset.

De gondolom neked nem ilyen gondjaid vannak. Esetleg írjál tantárgyat vagy témakört? Hátha tudok ötletet adni.

2011. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

16/F vagyok orvosira akarok menni.Most megyek 10-edikbe.

A magyar nyelv az nem megy annyira.Na meg a matek ami borzasztó.Abból fogok éretségizni.Mivel a jegy kell majd ezért elhatároztam hogy tanulok.Csak eddig nem nagyon tettem ezt a dolgot de az akarat megvan.De hogy hogy kezdem el....

2011. aug. 23. 12:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Szoktál szókártyákat használni? Egy papír egyik oldalára felírsz egy kérdést, másik oldalára a választ, csinálsz vagy 20-at, és forgatgatod.

Na van egy ezen alapuló program, Anki a neve, [link] . Elérhető pc-re, meg az összes mobilra is, és webes felületet is használhatsz, szerintem nagyon frankó. Különösen, hogy a mobilodon akárhova magaddal viheted, tanulhatsz buszon, akárhol.


Torrenten húztam le egy How to develop a superpower memory c. könyvet, nem tudom hogy van-e magyar megfelelője, de remek tippek vannak vannak benne.


Amellett pedig menj el valami nagy, drabális könyvesboltba, biztos hogy van valamilyen könyv, ami tanulási tippeket ad.


Ez az oldal főleg nyelvtanuláshoz ad segítséget, de más területen is alkalmazhatóak a tippek:

[link]


Ezek nem csodaszerek, csak mankók, egyébként minden csak a te szorgalmadon múlik. De a lényeg, hogy már kitúzted az orvosit célnak! Ez a legnagyobb lépés.


Sok sikert!

2011. aug. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedvességedet és a linket is kipróbálom:)
2011. aug. 23. 12:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!