Egyetemre szükséges a laptop?
Van egy otthoni számítógépem, de már nagyon régi (kb. 11-12 éves). Amellett, hogy a monitor ilyen pici és nagy kocka (az a régi típusú) maga a gép is tele lett vírussal, ha le akarok tölteni valamit MINDIG lefagy.
Szerinted muszáj lesz egy működő gépem hogy legyen? Netbook vagy notebook a célszerűbb egyetemre?
Ha vírusos az nem a gép hibája kedves Felhasználó :D
Amúgy alapból nem árt már a mindennapi élethez egy működő számítógép egy háztartásban.
Én albérletben kezdtem, nem volt gépem ott. A tárgyfelvétel és vizsgajelentkezések, sok befizetés stb. mind a Neptun/ETR stb rendszerben működik, ehhez nem ártana.. de erre ott vannak az iskolai gépek is, de az nem olyan könnyen és bármikor elérhető ugye. Valamint az előadások, tételek írása, stb szempontjából is hasznos. Ha megengedheted magadnak mindenféleképp megéri!!!
Egyetemi feladatokra (hacsak nem vmi infós szakra jelentkeztél) elég a netbook is, de nekem az személy szerint kényelmetlen és pici, de tudásilag lehet, hogy elég. Szaktól függ.
Egy működő gépre mindenképpen szükséged lesz, mivel a bejelentkezés, tantárgyfelvétel, vizsgajelentkezés, valamint az ügyintézés jó része a tanulmányi rendszeren (általában Neptun) keresztül történik, ehhez elengedhetetlen egy megbízhatóan működő számítógép. Emellett a tananyag jelentős része is elektronikusan elérhető, ami megintcsak szükségessé teszi a PC-t, valamint csoporttársaiddal és oktatóiddal is e-mailen vagy MSN-en tudsz leginkább üzenetet váltani. Végül pedig lesz egy csomó beadandó feladat, amelyet valószínűleg hogy e-mailben kell elküldened, vagy ha nem, akkor is nyomtatott formában, ezekhez az első számú információforrás az Internet.
Én notebookra ruháznék be, mivel az nem csak netezésre alkalmas, hanem a PC-k összes funkciója működik rajta.
Az egyetemi előadásokra jellemzően soha nem kell gépet vinni, ugyanis füzetbe célszerű jegyzetelni.
"Otthon" (ami kolit vagy albérletet jelent) viszont elengedhetetlen hogy legyen, természetesen net hozzáféréssel együtt. Így elvileg egy asztali gép is megteszi, ami jóval olcsóbb mint egy notebook. A netbook majdnem teljesen pénzkidobás, ugyanis a használható méret és teljesítmény között (notebook vs netbook) nincs akkora árdifferencia mint ami indokolt lenne. Magyarul egy netbook árához csak egy kicsit kell hozzádobni hogy egy TÉNYLEG használható, ámde ugyanúgy hordozható géped legyen. Vagy marad az asztali gép, akár a mostani is. Bár javaslom újratelepíteni, és kevesebb pornót böngéssz, és gyors lesz mint újkorában.
Mivel szinte már minden (pl. tárgyfelvétel, vizsgajelentkezések, szakirányválasztás stb.) elektronikusan történik, mindenképp legyen működőképes számítógéped és interneted. Amihez bármikor hozzá tudsz jutni, nem kell várnod a gépteremben, kollégiumban... Sok dolog időhöz van kötve és a tanárok javarésze is az interneten teszi közzé az anyagot, kör-emaileket küld, ott tudsz kommunikálni a csoporttársaiddal is. Egyesek a beadandót is e-mailben várják. Ami nem csak Word dokumentum, hanem PowerPoint prezentáció is lehet...
Megteszi egy asztali gép is, de én mégis a hordozhatóra voksolok.
Ha fontos, hogy könnyű legyen és a szakod nem követel sokat (szóval nem vagy építészmérnök vagy programozó informatikus), akkor elegendő egy netbook. Ez kicsi, nem tud mindent, főleg internetezni és minimálisan szövegszerkeszteni tudsz rajta.
De ha szeretnél egy teljesértékű gépet, akkor notebookot (hagyományos laptop) vegyél. Én inkább ezt ajánlom, mert akkor már lesz egy jó számítógéped, tudni fog mindent, elfut rajta bármi. Mindenképpen olyat keress, ami hosszú ideig bírja áramforrás nélkül, akkumulátorról.
Másrészt, a laptopok sem olyan drágák. Nyilván nem 200 ezres kell neked, 95-100 ezerért már kapsz olyat, ami minden igényed kielégíti.
Még valami: ne Media Marktban vásárolj, hanem számítógépes szakboltban, pl. az Aqua nevűben. Jelentősen olcsóbb!!!
14:13 Annyiban vitatkoznék, hogy hosszú akkus üzemidejű gépet vegyen-e vagy sem. Nekem is volt hasonló dilemmám, és az egyetemen világosság vált, hogy HA egyáltalán kell laptop bármilyen órára (nem volt ilyen óra, egy prezentációt kivéve amit 30 óra alatt lezavartam) akkor is biztos, hogy van hová dugni a töltőt. Én azt mondom, ez ne legyen szempont, hogy sokáig elmenjen, mert olyan dolgokon spórolhatsz miatta, ami tényleg fontos (nagyobb monitor, teljes értékű billentyűzet, elfogadhatóbb teljesítmény) Szép dolog, hogy áramforrás nélkül el van az egyetemen (nem lesz rá szükséged, még a budiban is konnektor van, ha kell) de amikor otthon 5 órát tanul egy 10 colos monitoron... az nem embernek való.
Ha mindenképpen nagy akkus üzemidőt akarsz, akkor vegyél netbookot és a lakóhelyeden legyen hozzá külön monitor, egér, billentyűzet, hogy lehessen "dokkolni" és teljes értékű "asztali" gépként tudd használni. Persze a teljesítmény és az ár/érték arány még kérdéses.
Én is pont ebben a helyzetben voltam, és ezeket mérlegeltem, így kötöttem ki egy subnotebooknál (13"-14" ig), ami elég sokáig üzemel, illetve egy külső monitort és egyéb perifériákat használok ha a koliban vagyok.
elöző vagyok:
kimaradt: .... egyetemi gépeken éppen megoldható
*nincs
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!