Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy 8 osztályos...

Hogy néz ki egy 8 osztályos gimnázium. Pl. Töriből ők egyből az érettségire készülnek, vagy mit tanulnak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 11. 21:29
 1/4 anonim válasza:
100%
én csak a 6 osztályos gimit tudom,én olyanba járok,és mi 7-ben kezdtük a 9.-es törianyagot (szóval az őskortól). Szerintem egyébként igen.
2009. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyolcosztályosba jártam.

A töri úgy nézett ki, hogy 5. oszt - általános társadalomismeret, falu, város stb.

Utána pedig végigvettük az anyagot, 5. o görögök, 6.o róma, 7.-8. o középkor stb. Szóval volt idő mindent megtanulni és sokakkal ellentétben mi eljutottunk a rendszerváltásig :)

2009. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is nyolcosztályosba jártam, Németh László-s tantervvel. Mi az első két évben csak magyart, matekot, latint, + egy idegen nyelvet és a készségtárgyakat tanultuk. Törit csak 7.-ben kezdtük, és nem tanultuk kétszer, mint más. Egyszer, de sokkal alaposabban, sok videót néztünk. Ugyanígy később kezdtük a kémiát, földrajzot, fizikát is. Ezek bevezetéseként anyagismeretet tanultunk, ami ezek elegye volt. Egyes tárgyakból (anyagismeret, latin) külön könyveink voltak, a többiből a rendes felsős, majd gimis könyvekből tanultunk. Sokkal ésszerűbb volt így, de volt hátrányai, aki el akart menni, osztályozót kellett tenni azokból a tárgyakból, amiket mi még nem tanultunk. Az osztályból egyetlen egy srác nem tanult tovább, mindenkit felvettek valami jó helyre, pedig nem egy elit iskola volt amúgy (Kunszentmiklós)
2009. ápr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

8 osztályosba járok,nekünk így nézett ki:

5.o.:ókor

6.o.:középkor

7.o.:reformkor

8.o.:ipari forradalmak, és a 2 világháború

9.o.:újra ókor...stb.

nem tudom,másnál hogyan van,de a mi töritanárunk ugy adja le az anyagot,hogy az az érettségin tételként is felhasználható.így később nem kell újra kidolgozni.először kicsit nehéz volt a rengeteg adatot megtanulni,de de ki lehet bírni.

2009. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!