Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak orvosin?...

Hogyan tanuljak orvosin? Hogyan memorizáljam az anyagot?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 06:55
 1/3 anonim válasza:
Én ugyan nővér vagyok, de hasonló téma :) Az alap dolgokat, pl anatómia, csontok nevei be kell magolni, ezt te tudod hogy szoktad, én mindig kötöm valamihez amiben logikát találok. És itt a kulcsszó, a logika. Az élettant, betegségeket stb úgy tanuld, hogy fel is fogd! Tehát gondold végig mi miért, és hogyan történik. Akkor nem "csak" a vizsgára fogod tudni, hanem tényleg megtanulod, később is használni tudod. Nem tudom mennyire tudtam segíteni, a lényeg tényleg a logika.
2011. aug. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most leszel elsős? Akkor adok egy tanácsot, előre és feleslegesen NE aggódj rajta. Ha majd ott leszel helyben, meglátod mire mennyi időt kell szánnod, mit hogy tdusz tanulni, látatlanban mi hiába adunk tanácsot, ezt az ember ahogy beleráztódik, maga találja ki, érzi meg, hogy kell csinálni. Amúgy meg ugyanúgy kell megtanulni, mint mást. Leülsz a fenekedre és bevágod. Ha valamit nem értesz, azt meg megkérdezed.
2011. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha most kezded majd, szerintem se aggódj előre. Egyébként is mindenki máshogy tanul.

Én pl. akkor szeretek tanulni, mikor senki sincs otthon. Olyankor mászkálok a lakásba és hangosan magyarázok:D Ált. kisebb részekre tagolom az anyagot, egy részt elolvasok, közben próbálom megérteni, majd visszamondani. Ha megy, akkor haladok tovább.

Próbálok időt hagyni az ismétlésre is (pl. vizsgák előtt).

De van, aki pl. úgy szeret tanulni, ha mellette megy a zene. Vagy a tv, vagy akármi.

Van, aki könyvtárban szeret tanulni, mert akkor semmi nem vonja el a figyelmét. De én pl. könyvtárban egyáltalán nem tudok.

Nagyon szeretek pl. feljegyzéseket és rajzokat csinálni a bonyolultabb dolgokról:)

Amikor a csonttant kezdtem el anno, akkor kerestem olyan képeket, hol nem volt odaírva a részek neve, és úgy próbáltam elmondani.

Kémiát úgy tanultam, hogy vettem egy füzetet, és rengeteget gyakoroltam.

A képleteket baromi sokszor lerajzoltam, hogy rögzüljön.

Másodévben vettem egy fehértáblát (kb. 2000 forintért) és arra irkáltam. Ez szerintem tök hasznos, mert ne pazarolsz egy csomó papírt a firkákhoz, és csak egyszerűen letörlöd:) Olyan is volt, hogy csak címszavakat írtam fel a táblára, mikor olvastam az anyagot, és utána az alapján próbáltam felmondani.

De akár össze is ülhettek majd többen, ha úgy jobban megy.

Majd kitapasztalod:)

2011. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!