Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS Hogyha holnap ezt így...

SOS Hogyha holnap ezt így konkrétan megmondom a főnöknek akkor bukok ugye? SOS

Figyelt kérdés

A gerincem miatt (plusz még egy "rejtélyes" betegség miatt amit már vizsgál az orvosom) nem tudok sok időn keresztül állni és megterhelő fizikai munkát végezni.

A bizonyítványomban nem kaptam értékelést a szakmai gyakorlatról ezért szakmai gyakorlatra kell mennem.

Na most ezzel az a problémám, hogy év közben még csak-csak megoldotta az orvos azzal, hogy a gyakorlatok nagy részéről kiírt xy dologra hivatkozva, de ezt most nem lehet megtenni. Ezt meg is értem és tisztában vagyok azzal, hogy ezt nem így kellett volna megoldani eddig sem.


A kérdésem az lenne, hogyha holnap a szakmai gyakorlaton elmondom a főnöknek, hogy képtelen vagyok ilyen és ehhez hasonló munkát végezni és egyszerűen nem vagyok hajlandó miatta újra kórházba menni (így is egy komolyabb műtét vár rám a suli miatt) akkor csak az a megoldás, hogy beírja a bizonyítványba, hogy megbuktam? Vagy van más megoldás?

Tényleg nem tudom elvégezni az ilyen munkákat, nem arról van szó, hogy lusta, elkényeztetett vagy hasonló lennék. Rendszeresen járok orvoshoz is, van róla papírom, hogy tényleg bajom van, amikor ezt megmutattam az iskolaigazgatónak csak annyit mondott, hogy idézem: "nem baj, biztos menni fog neked is".


Esetleg valami más ötlet, hogy szerintetek, hogyan tudnám elintézni, hogy ne bukjak meg? Vagy, hogyan mondjam el majd ott? Teljesen ismeretlen helyre megyek és fogalmam sincs, hogy ezt, hogy mondjam el, vagy, hogy fogja értelmezni, fogadni.

Mit tennétek a helyemben? Lekiabálást nem szeretnék, csak értelmes válaszokat szeretnék kapni.


2011. aug. 7. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen munkáról van szó?
2011. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Háát, a legjobb amit tehetsz, hogy összeszorított foggal, sok lazsálással, de megcsinálod a melót. Ne legyél élmunkás, gondolom már egy kettes is megteszi, de ha megmondod neki, akkor tuti bukta.


Mennyi ideig tart ez a gyakorlat? Egy nap?


Nekem anno 2 hét volt és egy csomó osztálytársam csak megkapta az aláírást és nem is dolgozott semmit, én meg végiggüriztem. Az utolsó nap mondtam a főnökömnek, hogy másoknál ez így megy és akkor mondta, hogy ha megkértem volna őt, ő is aláírja...


Tehát, vagy egyenesen megmondod neki, hogy mi van, vagy melózol. A döntés a te kezedben :)

2011. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is arra lennék kíváncsi, hogy milyen munka. Addig nem tudok tanácsot adni sajnos.
2011. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szakács-cukrász munkáról.
2011. aug. 7. 19:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod elvégezni a munkát, akkor nem vagy alkalmas a pályára, ergo meg kell hogy buktasson.
2011. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Augusztus végéig napi 9 órában kéne dolgoznom, és van olyan hét is amikor szombaton és vasárnap is kellene mennem 6-6 órára.
2011. aug. 7. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, az én párom szakács, de ha te nem tudsz állni akkor alkalmatlan vagy a pályára. Ez nem egy olyan szakma amiben majd előbb utóbb meggyógyul a gerinced. Csak romolni fog a helyzet, javulni sohasem.

És remélem azt sejted, hogy itt nem a gyakorlat a lényeg. Ilyen betegséggel munkát sem kapsz soha, sehol.

2011. aug. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

van gerinc műtött szakács imserősöm képes dolgozni. De ha neked olyan komoly a bjaod mint ahogy mondod. Akkor menj el alkalmasságira és ha nem vagy alkalmas a pályára akkor gondolkodj el azon ezt akarod, kelle csinálond?

Milyne másik szakmát lehetne. Ez van ez az élet.

2011. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!