Felsöfokú okj-j szakképzésre járók is föiskolásnak számítanak, vagy ök olyanok, mint mikor valaki a bankban takarítónö?
Végzettség szempontjából ma már nincs főiskolai, illetve egyetemi végzettség, ezek helyett alapszakról, mesterszakról és doktori képzésről beszélünk. A felsőfokú szakképzés a felsőoktatási hierarchia legalacsonyabb szintje. A köznyelvben a "főiskolás" kifejezést az alapszakot végzőkkel azonosítják, tehát én egy FSZ OKJ-s szakképzést nem mondanék főiskolainak, de tény, hogy a felsőoktatás része.
A munkaerőpiacon talán a takarítónőénél magasabb pozícióra pályázhat egy FSZ-szakképzést végzett, de általában asszisztensi, titkárnői, adminisztrátori feladatokat látnak el. Viszont a nagy számú alapszakot végzett állsákereső is jobb munkahely híján ilyen pozíciókra is pályázik, ezzel csökkentve az felsőfokú szakképzettségűek elhelyezkedésének esélyeit.
24/F
Végzettség: Közgazdász gazdálkodási és menedzsment alapképzési szakon (+ korábban felsőfokú szakképzés: Gazdálkodási menedzserasszisztens)
Folyamatban: Számvitel mesterképzési szak
" Viszont a nagy számú alapszakot végzett állsákereső is jobb munkahely híján ilyen pozíciókra is pályázik, ezzel csökkentve az felsőfokú szakképzettségűek elhelyezkedésének esélyeit. "
Mit értesz az alatt, hogy jobb munkahely híján. Természetesen ha nincs munkahely akkor megy ilyenekre, de viszont a szakmájában is el tud helyezkedni. Egy BSC képzéssel is el lehet helyezkedni. Ez olyan mintha (a régi rendszer szerint) a főiskolai végzettséggel is el lehet helyezkedni. A mostani BSC főiskolai szintnek felel meg.
Amúgy a kérdező arra volt kíváncsi, hogy ha ő FSZ-re jár egy főiskolán akkor ő is megkapja e a főiskolás nevet és úgy tekintenek e rá mint egy főiskolásra. Mert ugye van akit úgy neveznek, hogy egyetemista (aki egyetemre jár) és van aki főiskolás.
Szép volt amit leírtál, Kedves első, csak nem ezt kérdezték. Hanem azt, hogy amikor az OKJ-sek a fősulisokkal egy intézményben tanulnak, akkor hogy alakul a két tábor viszonya. Ki néz le kit?
Jah, és hogy én se a kérdésre válaszoljak, mintegy szolidaritást vállalva az első hozzászólóval, régen rossz ha ilyen kisebbségi komplexus gyötör, hogy vajon lenéznek-e a főiskolások. Mert fordított helyzetben te ezt tennéd, viszont most "félsz". Legalábbis nekem az ostoba példádból ez jön le. Szerintem tanulj, a lehetőségeidhez mérten. Rosszindulatú emberek mindig vannak, kérdés kinek mennyire fontos a véleménye.
Egy egyetemista
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!