Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban nehezebb egy szakot...

Valóban nehezebb egy szakot elvégezni levelezőn mint nappalin?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem annyiban nehezebb, hogy ált-ban dolgoznak mellette, köztük én is. Nem kapok tanulmányi szabit, a vizsgaidőszakot is a saját szabimból intézem, és a 21 nap nem sokra elég. És tanulni se könnyű, meló után nem sok ereje van az embernek.
2011. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nehezebb? Nem véletlenül nézik sokkal kevesebbe a levelezősöket... teljesen más a vizsga, sokkal kevesebbet kérnek vissza. Nyilván mert fizetős.
2011. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Maga a képzés könnyebb, viszont az egyéb teendők miatt lehet nehezebb teljesíteni. Egy nappalis diáknak nincs más dolga a tanuláson kívül, míg levelezősnek van azért napi 8 óra munka mellette.
2011. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ahova én megyek az nem fizetős, hanem állami támogatott
2011. aug. 5. 16:49
 5/10 anonim válasza:

Levelezőre járok,államira. Napi 12 órát dolgozom. Van két kisiskolás gyerekem. Vizsgaidőszakban hajnali 2-3-ig tanulok, hatkor pedig kelek, mert dolgozni kell. A vizsgaidőszak végére szét vagyok esve...

A tételeket magunknak kell kidolgozni, nincs - vagy alig van használható anyag.(ha jó a közösség összedolgozunk) A gyakorlati helyet magunknak intézzük stb. sorolhatnám...

Viszont a nappalisokkal szoktunk együtt vizsgázni. Egyáltalán nem követelnek tőlük többet!!! A mostani szigorlaton 4 nappalist vágtak ki előttem, de alapvető kérdésekre sem tudtak válaszolni.(konkrétan halljuk egymás feleleteit, tehát nincs különbségtétel) Levelezőn is kirúgják azt aki felkészületlen.Írásbelin ugyanazt a kérdéssort, témát..stb. kapják a nappalisok és a levelezősök...

Szóval szerintem több energiát igényel,vagyis kimerítőbb mint egy nappalis képzés.

2011. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

fősulira és egyetemre is jártam.

Ugyanolyanok voltak a vizsgák. Nem is tudta a tanár, ki hova jár, egyszerre vizsgáztunk, keverve.

Meg is mondták, a diplománk is ugyanolyan lesz.


Én is munka mellett jártam. Sokkal nehezebb.

Egyrészt 20 évesen röhögve összecsaptam volna, meg se kottyant volna, 40 évesen öregesen fáradtabban, lassabban fog az agyam, nem tudok puskázni, nem tudom könnyedén venni, hogy bukok, és a szólők eltartanak tovább is ....

Ha nem engem szolgál ki a család, hanem nekem kell a családot kiszolgálni, egészen MÁS!!!!!

2011. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi is együtt vizsgázunk a nappalisokkal, ugyanazok a vizsgák, nem foglalkoznak vele,h levelezősök vagyunk,h esetleg nehezebb felkészülnünk. Esetleg,ha te nem dolgozol mellette azért lehet jobb a levelezőt választanod, mert ott nem kötelező a bejárás, csak 1-2tárgyra...
2011. aug. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Levelezőn húztam le 2,5 évet, és a végén nappalin fejeztem be.4 évesbe jártam még. Hatalmas különbség van a kettő között. Talán furcsa lesz a válasz, de a nappali! klasszisokkal könnyebb volt, mint a levelező!!! Sokkal több segítséget kaptunk, több és jobb lehetőség volt akár gyakorlatra, akár segítségkérésre. 35 évesen végeztem, újságíróként.
2011. aug. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
valóban nehezebb egy szakot meg csinálni levelezőn,mert sokat kell írni,de a nappaliban meg megtudjuk beszélni.
2011. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Altalaban elnezobbek, szoval nem.
2011. aug. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!