Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van értelme halálra tanulni...

Van értelme halálra tanulni magam ha úgyse tudok majd elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
sok mindnkitől hallom hogy nemtudnak elhelyezkedni meg ott dolgozik ahol az anyukája ahova csak érettségi kell semmi szakma...
2011. aug. 2. 21:24
 1/10 anonim válasza:
8%
szerintem nincs. én már évek óta feladtam ezt a 'halálra tanulom magam' dolgot. annyi hogy elvégzek egy képzést, és ott a szakmám, amivel néha még többre is megyek mint a diplomával.. :3
2011. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
95%
Mi az, hogy "ha úgyse tudok majd elhelyezkedni"? Én tanultam, tavaly lediplomáztam, 1 hónapon belül találtam állást a szakmámban és azóta is ott dolgozok. Ilyen kérdés csak olyannak juthat eszébe, aki kevés ahhoz, hogy tanuljon. Persze, hogy megéri tanulni, különben sötét maradsz egész életedben.
2011. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hallottad már a "magadnak tanulsz" kifejezést? Na ezért van értelme.

Egyébként nem egy ismerősöm volt úgy, hogy miután hiába pályázott egy rakás állásra, indított vállalkozást, és mivel jó, jól is megy neki. De ez nem megy olyannak, aki nem penge a szakmájában.

2011. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Általában azoknak a szájából hangzik el ez a mondat, akik elvégeznek egy egyetemet, és nem találnak a végzettségüknek megfelelő állást. Csak az nem mindegy, hogy MELYIK egyetemen végezték el a szakot... Van a munkáltatóknál egy fekete lista, amin rajta van jó pár főiskola, egyetem is...
2011. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az nem tud elhelyezkedni aki valami büfészakot végez. Ilyen emberből pedig RENGETEG van, ezért hallod olyan sok helyen, hogy nem tudnak elhelyezkedni..


Ha elvégzel egy normális szakot akkor lesz munkád, és bizonyított tény, hogy a diplomások [legalábbis azok akiknek nem büfészakos diplomája van] SOKKAL többet keresnek mint az érettségisek..

2011. aug. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és lehet tudni hogy melyik főiskolák vannak feketelistán?
2011. aug. 3. 19:20
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
az ÖSSZES. a BGF-et kivéve.
2011. aug. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és ezt honnan tudjátok?
2011. aug. 3. 21:00
 9/10 anonim ***** válasza:
mert a főiskolák alapból a ranglétra legalján vannak... egyetemeknél pedig az ELTE és a Corvinus viszi a pálmát, a többit másodrangúnak tekintik a legtöbb helyen.
2011. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azért nem kell túlzásba vinni, nem tekintik sehol másodrangúnak a tudományegyetemeket meg a műegyetemet. :D ezt már tényleg csak a sznobok mondják.. ne vicceljünk, nem két iskola van az országban..
2011. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!