Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási nehézség? Mitől lehet?

Tanulási nehézség? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Főiskolára járok, ahol ugyebár elég sok a tananyag. Mivel nyelvvizsgára is szükségem lesz a diplomához, ezért idegen nyelvet is tanulok. A nyelvtanulással nincs is semmi problémám, persze kisebb-nagyobb nehézségeim vannak a nyelvtant illetően, de nem komoly, a szótanulás is megy. Ugyanakkor viszont a főiskolai anyaggal alig-alig boldogulok. Humán tárgyaim vannak és ugyebár ezeknél az anyag tartalmát kell visszaadni saját szavakkal. Na ez az, ami nem megy, nem tudom megjegyezni hosszú távon az anyagot, elfelejtem. Ugyanakkor viszont az idegen nyelvet csakis magolással lehet megtanulni, egy idegen szót be kell magolni, nincs mese - és ez simán megy! Egy szót 6-8 alkalommal elismétlek és már tudom is! Mitől van ez a különbség, mit tegyek? Nagyon kétségbeejtő, hogy a főiskolával alig boldogulok.
2011. júl. 31. 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak a leírtak alapján nehéz megállapítani, ehhez vizsgálat szükséges.

Ha van a főiskolán sajátos nevelési igényűeket segítő referens, kérj tőle segítséget, hogy hová fordulhatnál a problémáddal.

Vagy magán úton keress fel egy fejlesztő pedagógust, ő biztosan tud neked segítséget nyújtani.

2011. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!