Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ki lehet mentor? Mi...

Egyetemen ki lehet mentor? Mi a dolga pontosan? Kap fizetést? Ha igen, mennyit? Minden információ érdekelne!

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre a HÖOK Mentorprogramra gondolsz?

Másodévestől lehet mentornak jelentkezni, mármint amikor jelentkezel, akkor még elsőéves vagy, de a következő évre jelentkezel. A jelentkezésre nincs egyéb kikötés. Küldenek e-mailben egy "tananyagot", azt meg kell tanulni, utána elválik, hogy beválogatnak-e. Felkészültségtől, rátermettségtől függ, meg attól, hogy hány mentorra lesz szükség.

De idén már lezárult a jelentkezés, majd augusztusban kell menni erre a beszélgetős dologra - én most küzdök a felkészítő anyag megtanulásával, így nyáron kicsit elszoktam az ilyesmitől.

Ja, és kap mentori ösztöndíjat a mentor, egy félévre negyvenezer, de egy összegben adják a nyolcvanezret elvileg februárban. De nem tudom, hogy a gyakorlatban is így van-e, nem voltam még mentor, most jelentkeztem először.

2011. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy mi a dolga:

"A programba jelentkező hallgatókat egy személyes segítő, mentor, egy tanéven

keresztül támogatja. Egy mentor több hallgatót is segíthet.

A mentor azonos intézményben és szakon/képzési területen tanuló felsőbb éves

hallgató, aki segít első éves hallgatót/hallgatókat intézményi beilleszkedését: tanácsokat ad tanulmányi és oktatási ügyekben, informál az aktuális pályázatokról, hallgatói juttatásokról, és ösztöndíjakról. A mentor legfontosabb feladata,

hogy azt a hallgatót/hallgatókat, akit/akiket segít, felkészítse arra, hogy segítség

nélkül, önállóan el tudjon boldogulni a felsőoktatásban."

2011. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ELTE TTK Biosz nálunk teljesen ugyan az van amit az előző elmondott de fizetést se ösztöndíjat ezért nem kapnak.
2011. júl. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Viszont mentorként könnyen lehet belőled HK-s vezető, és akkor már szabad a pálya a kari kincstárhoz... Lesz bmw-d, meg minden ;)
2011. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs nálatok mentori ösztöndíj? Ugyan arról a programról beszélünk? A tájékoztatóban azt írták, hogy van, én azt gondoltam, hogy ez minden egyetemre vonatkozik, mivel ez nem az egyetem saját programja, hanem egy ilyen országos cucc. Ha tényleg ugyan arról van szó, akkor elég durva, hogy van, ahol fizetnek, és van, ahol nem. De szerintem ilyen nem lehetséges. Vagy mégis? :O
2011. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kapnak semmit főleg 80 ezret azért hogy egyszer körbevezetik az embert, meg válaszolnak néhány kérdésre. Ez tiszta pénzszórás független ki milyen mentor csak elszórják a pénzt. De én voltam mentor és nem fizettek semmit. De szerintem ez lenne a normális.

Szégyen hogy az emberek már csak pénzért lesznek hajlandóak megmozdulni.

2011. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De én azt kérdeztem, hogy ez ugyan az a program-e? Az, amit a HÖOK szervez, vagy teljesen külön, az egyetemed/karod szervezésében történik-e a dolog?

Mert nekem az, hogy mentor leszek (ha leszek) kicsit többet jelent, minthogy egyszer körbevezetem az embert, meg válaszolok pár kérdésre. Nem mintha az a 80 ezer motiválna leginkább (mondjuk jól jönne), pénz nélkül is vállalnám, de szerintem olyan nincs, hogy egy azon programban a résztvevőknek egyik egyetemen fizetnek, másikon meg nem.

Tévedések elkerülése végett (félreértés ne essék, nem hülyének nézlek, csak szeretném tisztázni, hogy ugyan arról beszélünk-e), te nem a seniorra gondolsz? Mert ők tudtommal tényleg nem kapnak érte pénzt, és amit te leírtál, az inkább az ő "munkakörükre" illik rá.

2011. júl. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a BMWt:)Csak érdekelt, hogy kapnak-e fizut. Amúgy csak úgy magamtól is segítettem a saját évfolyamomban is, és a mostani gólyáknak is pénz nélkül... Nem tudom, miért kell rögtön negatívnak lenni. A rendes válaszokat köszönöm:) Szeretnék jelentkezni:)
2011. júl. 24. 13:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!