Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik matematikai összefoglal...

Melyik matematikai összefoglalót válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék venni egy matematikai összefoglalót. Olyat keresek ami viszonylag az alapoktól, közel egyetemi szinten (szóval nem mesével és maszlaggal) átveszi a középiskolás anyagot és távolabbra is mutat. Két könyv között vacillálok:

1, Obádovics J. Gyula: Matematika (Scolar kiadó)

2, Gerőcs László, Vancsó Ödön: Matematika (Akadémiai kiadó)

Vélemények, esetleg összehasonlítások érdekelnének, de írhattok új javaslatokat is.

Alapvetően az egyetemi tanulmányaimat szeretném megalapozni egy jó matematikai háttértudással, mert sima középiskolai könyveim vannak, szóval ha valaminek utána kéne néznem azt meg tudom tenni de mint említettem egy jó összefoglalásra lenne szükségem. (fizika szakra mennék)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 20. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Obádovicsban sok minden benne van, én ennek vettem a legnagyobb hasznát eddig. Gimiben is jól jött, matek fakton meg leadták az első éves anyag nagy részét.

Fizikából a Budó könyveket ajánlom - kísérleti fizika 1,2,3 - kicsit régiek, de SZTE mérnökinfó fizika vizsgák legnagyobb része erre alapoz, ártani neked se fog.

2011. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha fizika szakra mész, akkor egyenelőre elég lesz az Obádovics féle. Én matek szakra fogok jelentkezni jövőre, szóval nem a semmiből beszélek.
2011. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismered a Bronstejn, Szemengyajev: Matematikai zsebkönyvet? Szerintem minden benne van, ami matematika (kezdve a középiskolás matekkal, az egyetemi matekot is bőven kimerítve). Én mindig ezt szoktam forgatni, ha valamire szükségem van. Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én mérnök vagyok.
2011. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!