Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire számíthatok szeptembertől?

Mire számíthatok szeptembertől?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy végzős leszek és szeretnék tanácsot kérni olyan emberektől, akik már érettségiztek, hogy ne az utolsó pillanatban álljak bambán a világ előtt. Szóval: tegnap voltam fogorvosnál és ott egy nemrég ballagott lány beszélgetett egy idei végzőssel és az anyukájával és mondta Nekik, hogy a srác osztályához majd be fog menni igazgatónő netán igazgatóhelyettes. Ez igaz? Tényleg elmondanak Nekünk mindent? Pályaválasztási tanácsadás nem lesz? És a szalagavató mennyi időt fog elvenni a munkánkból? Rögtön belevágunk az ismétlésbe? Tettetek emelt szintű érettségit? Ha igen, mennyit? Mindent szeretnék megtudni, kérlek írjátok le, hogy hogyan zajlik a negyedik év.
2011. júl. 20. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fél évig még relaxálhatsz, addig fogjátok venni a 12. es anyagrészeket. Második fél évtől már ismétlés és az érettségire való felkészülésre kerül sor. Várható lesz ilyen pálya választási cucc is ez inkább az első fél évben fog megtörténni. A szalagavató az rajtatok fog múlni, igazából műsort kell adnotok, azt ti döntitek el hogy mit. Mi az elmúlt 4 évből adtunk le tanórákat ami a tanárok és a diákok parodizálásával járt, ez azon múlik hogy mennyi idő alatt tudtok majd felkészülni rá. Ha táncolni akartok akkor az fogja elvenni a legtöbb időt. 2. fél évben már ismételni fogjátok az anyagot és akkor megkapjátok a tétel sorokat amit ki kell majd dolgoznotok és persze számonkérés lesz belőle, aztán kis érettségi is várható, ez az iskoládtól függ hogyan fog zajlani. Aztán májusba írásbelizni fogsz majd júniusba szóbelizni. A két érettségi közötti szünetben tanuljál, mert sokan nem tanultak és ezért lett rosszabb az érettségijük, én is csak az utolsó 2 hétben kezdtem el tanulni és ezért lett csak 4 es az átlagom :( ezvan. De ne félj a 12. osztálytól mindent megfognak mondani időben, mindenben segíteni fognak, ne parázz miatta nem olyan veszélyes ahogyan azt mások mondják.
2011. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. júl. 20. 12:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi matekból, kémiából, töriből viszonylag hamar befejeztük a 12-es anyagot, és ismételtünk, készültünk az érettségire. Magyarból a tanár balf@sz volt, vagy 8 tételt szóbeli előtt, konzultáción adott le, én egy ilyet húztam, de hibátlanra sikerült :)

Angolból emelteztem októberben, a középszintűmet 11-ik év végén csináltam.


Szalagtűző: Aug. 20 körül kezdtük a tánc gyakorlását, november 13-án volt a szalagtűző. Mi délutánonként, esténként és a végefelé már tesiórán is próbáltunk. Megérte!!!


Nálunk nem volt ilyen nagy pályaválasztási cucc, már rég beadtuk a jelentkezést, érettségi előtt voltunk kb 3 héttel, amikor jött egy nő a Debreceni Egyetem TTK-járól beszélt (szerencsére pont ide adtam be) arról beszélt.


Zsúfolt lesz, de ha be tudod osztani az időd, akkor nem lesz baj, és tapasztalatból tanácsolom: NE IDEGESKEDJ AZ ÉRETTSÉGI MIATT! SIKERÜLNI FOG, EZ BIZTOS! :)

2011. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. júl. 20. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!