Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Adhatnék magánórákat?

Adhatnék magánórákat?

Figyelt kérdés

Hello.Most érettségiztem és arra gondoltam,hogy szívesen adnék magánórákat az átalánosiskolai és középiskolai biológia tárgyakból.95 százalékos emeltet írtam..tudom,hogy kevés a tudásom,legalábbis nem elég..de szeretném csinálni.

volna rá kereslet szerintetek? és felsőfokú nyelvvizsgával ha alapfokra készítenék fel?


2011. júl. 1. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:

A biosz korrepetálás még rendben.


De a nyelvtudás elég messze áll a nyelvtanítás képességétől, azt nem ajánlanám. Főleg nem vizsgára felkészítést!

2011. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha van felsőfokúd, akkor miért szerintem nyugodtan felkészíthetsz alapfokra készülőket.
2011. júl. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is vállalhatsz nyugodtan alapfokra készülőket, nekem középfokúm van.. az első tanítványom jövő héten jön. :) Csak azért készülj fel rendesen feladatokkal az órákra!
2011. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Én is adtam magánórákat felsőfokúval. Simán lehet! De mondjuk 1-1 órára kb annyit kell készülni, mint amennyi maga az óra. Nyugodtan tanítsál, de eleinte nagyon alacsony áron, amíg belejössz rendesen. Ez a te érdeked is, mert ha megpróbálod megtanítani valakinek, akkor sok olyan dolog kijön, amit te sem tudsz, így te is tanulsz a dologból.
2011. júl. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Uhh, a nyelvtanítás így felelőtlenség. Neked se lenne nyelvvizsgád, ha középfokúval rendelkező bátor önjelölt "tanárok" oktattak volna. Remélem, csak korrepetálsz, nem vizsgafelkészítést ígérsz.
2011. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nyelvben nem vagyok biztos, de a biosz nagy segítség lenne, főleg, ha emeltre készülőknek el tudnád magyarázni.


Én is emelt bioszoztam, és fantasztikus volt a szóbeli közepén rájönni, hogy valami nem is úgy van, ahogy a tanár mondta. :D


Mivel szerintem az emelt érettségi sokkal többet követel, mint amennyit a tananyag tartalmaz (legalábbis az ideihez a tananyag bemagolása csak 50%-ban volt elég, a másik 50%-ot a logikázás és gondolkodás tette ki), ezért a 95%-ot bőven soknak érzem ahhoz, hogy különórát adhass vele. : )

2011. júl. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem felkészülök és belevágok mindkettőbe.

Egyébként én nem vagy nem csak a tanártól tanultam meg felsőfokra a németet hanem főként magamtól a gép előtt.

Mit gondoltok,mennyi lenne a reális ár az órákért?

2011. júl. 2. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nyelvtanár vagyok. Nem a papíron múlik, hogy ki mennyire tud nyelvet tanítani. Ráadásul a papír megszerzéséig is csak felejti az ember a nyelvet, ez az igazság. Mondjuk nem szép, ha a végzett tanárok elől "elveszed" a lehetőséget, de attól még lehet, hogy menne.

Én egyszer jártam korrepetálásra egy negyedéveshez, jól magyarázott. (Bár úgy is megbuktam, de a suli volt rossz, mert átmentem másik suliba, ott korrep nélkül megvolt a hármas. Ez már nem ide tartozik, bocs.)

Am. ha szeretnél tanítani, nem mész ilyen szakra? Felsőfokú nyelvvizsgával nyelvszak egész jó lenne, ha érdekel.

2011. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
vonzana a nyelv,de orvosira megyek...szinte biztos,hogy fel is vesznek és ez az ami igazán foglalkoztat.
2011. júl. 2. 16:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!