Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatról van szó. ...

Szakdolgozatról van szó. Ebben az esetben hogyan kell hivatkozni?

Figyelt kérdés

Van egy könyv, amire hivatkozok. Azonban ez a könyv úgy jött létre, hogy 2 ember összeszedett ezt-azt más könyvekből, tehát a könyvek egyes részeit más-más írta, és az a könyv, amelyikből dolgozok, csak egy összefoglaló mű.


Ilyenkor gondolom nem elég arra a két szerzőre hivatkozni, de akkor mégis hogyan hivatkozzak????


2009. márc. 26. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:

nem tudom ez miben segít...a lényeg h benne legyen minden adat. szerinte több könyv van amit nem egy ember írt vagy foglalt össze



Az egyes hivatkozásokban a megadott sorrendben az alábbi bibliográfiai adatoknak kell szerepelniük:


- a szerző(k) neve;

- kiadási év (szögletes zárójelben, utána kettőspont);

- a cím és az esetleges alcím (utánuk pontok);

- kötetszám;

- kiadás (hányadik kiadás, illetve milyen jellegű kiadás);

- a kiadó vagy folyóirat, periodika neve ;

- kiadási hely (csak könyv esetén);

- oldalszám (terjedelem);

- egyéb adatok.


A szakirodalom tételei például az alábbi módon adhatók meg:

BAUM, T.

[1994a]: National tourism policies: implementing the human resource dimension. Tourism Ma-nagement, Vol. 15, No. 4, pp. 259-266.

[1994b]: The development and implementation of national tourism policies. Tourism Manage-ment, Vol. 15, No. 3, pp. 185-192.

SURÁNYI SÁNDOR

[2000]: A szolgáltatások internacionalizálódása globális gazdaságban. In: Blahó A. (Ed.): Nemzetgazdaság, regionalitás, világgazdaság, pp. 151-162. Aula, Budapest.

SZENDE P.

[1994]: Marketing a szállodaiparban. KIT Képzőművészeti Kiadó, Budapest.

2009. márc. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Összefoglalók esetében elegendő az összefoglalóra hivatkozni, de elegánsabb az eredetiekre, főleg ha az eredeti csak kevés mű volt, és főleg, ha az összefoglalót nem az eredeti szerző(k) írtá(k) a saját munkáikból.


Minél inkább régi és elfogadott az adott szakterületen az adott anyag, annál elfogadottabb az összefoglalókra, tankönyvekre hivatkozni.


Ha a könyv fejezetenként más-más szerzők műve, akkor a szerzőt és a fejezetcímet kell feltüntetni, pl így:


Fejezet Szerzője: Fejezet címe IN: Könyv Címe (szerk: Könyv Szerkesztője) kiadás adatai (év, stb)


Könyv esetén ISBN számot elegáns írni, van ahol követelmény!

2009. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenhol más és más.

Nálunk a dolgozatba magába, csak annyit kell írni, h ki szerkesztette és mikor. Pl.: (Papp, 2007)

"Hátulra" az irodalom jegyzékbe is csak annyit kell h Papp János (szerk.) A vallási szubkultúrák megjelenése Magyarországon 2007, Pécs, Alexandra


Egyébként ha szükséged van forrásbővítésre, akkor érdemes rákeresni az eredetire és azt beleírni :) Nálunk legalábbis van min. forrás szám :)


Szóval legjobb ha a témavezetődet kérdezed meg ilyenről!

2009. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem biztos, hogy pontosan fogalmaztam.


Tehát van egy könyv, X.Y szerzővel. A könyv tartalma azonban nem X.Y szerzeménye, hanem sok más emberé, ő csak összefoglalta.


A konzulensemet sajnos nem tudom megkérdezni, mert nem elérhető, és mindjárt be kell adnom....

2009. márc. 27. 10:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem, mire gondolsz. tehát a mű egy szekunder irodalomnak tekinthető, mivel több szerző közös munkájuk gyümölcseként kiadott egy művet, amiben más művekből irodalmi forrásokat is felhasznált, azaz írt egy tanulmányfélét. ez esetben kizárólag a szóban forgó tanulmány címét kell megadnod a hivatkozásban, pl. kovács béla-molnár jános-balog gizella: Hazai éticsiga populáció. azaz nem kell belevenned a könyben említett műveket!
2009. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd, így magunk közt: én jó pár szakdolgozatot elbíráltam már, de egynek sem nyálaztam végig az irodalom jegyzékét. Ha van mondjuk 20 hivatkozásod, és abból ez az egy könyv zűrös, akkor senki nem fogja ezt feszegetni, hidd el. Írd le, hogy miből dolgoztál, elég pontosan ahhoz, hogy aki nagyon akarja, meg tudja találni, osztán ha érdekli az eredeti szerző, akkor az adott könyv hivatkozásai alapján visszakeresi.
2009. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!