Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utazhatok-e 50%os kedvezménnyel?

Utazhatok-e 50%os kedvezménnyel?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem el a felsőoktatást, kaptam diákigazolványt, de Januárban otthagytam, matrica nincs rajta, csak egy de az se érvényességi. Ezt figyelik a kalauzok? (Értelemszerűen vonatra érdekelne) Meglehet-e venni így a jegyet?
2011. jún. 27. 13:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

De buszon diákbérlettel utazol?

Mert én is és mindig kérték a diákot mellé, ráadásul az érvényesítőt nézték.

"A megállapított menetdíj vagy pótjegy díján felül 8.000 Ft pótdíjat (34.3.0.000) fizet az, aki


a) érvénytelen (pl. lejárt érvényességű) kedvezményre jogosító

igazolvánnyal, igazolással veszi igénybe a kedvezményt,


b) az utazási kedvezményt jogosulatlanul veszi igénybe, illetve

jogosultságát az előírt módon igazolni nem tudja, "

2011. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

[link]

Innen másoltam.

2011. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Volánbuszon is ugyanezek a büntetési tételek, szóval én ott sem igazán kockáztatnám a diákbérletet érvénytelen diákigazolvánnyal... Az más kérdés, hogy nem is értem, hogy adják ki neked a diákbérletet, mert a Volánnál ezt elég szigorúan veszik.
2011. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Falko válasza:

A diákigazolványt, ha kérik, matrica nélkül nem érdemes odaadni, hisz pont azt szeretnék rajta megnézni.

Ha nem adsz meg rendes adatokat úgy sem tudnak megbírságolni, legfeljebb leszállítanak :D

De, ha úgy érzed nem bírnád a kalauz folyamatos kekeckedését, meg a folytonos leszállításokat, akkor inkább ne kísérletezz és vegyél normál jegyet.

2011. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Volánnál van ismerősöm úgy :) Rengeteg ismerősöm van aki úgy utazik, hogy nem kérik tőle a diákot, ezért gondoltam, hogy megkérdem
2011. jún. 27. 19:07
 16/16 anonim ***** válasza:

Buszon egészen addig nincs gáz, amíg nem jön ellenőr. A sofőrök ritkán kérnek diákot mellé... Ellenőrrel felénk ritkán futni össze, de azért inkább megvenném a teljesárú bérletet.

Vonatokon tőlem 80%-ban elkérik a diákot és ha nem azt a felét mutatom meg is kérnek, hogy fordítsam meg, hogy van-e rajta matrica. Kalauz mindig van, minden egyes alkalommal ellenőrzik a jegyem, így én nem kockáztatnám be...

2011. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!