Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a vendéglátóiparban szeretn...

Ha a vendéglátóiparban szeretnék elhelyezkedni, melyik középiskolába és főiskolába menjek?

Figyelt kérdés
Lehetőleg Budapesten. Előre is köszi!
2011. jún. 23. 01:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ööö vendéglátóipari?
2011. jún. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Ó Te szegény,én vendéglátós vagyok,pincér,és mostanra már nagyon tele van a hócipőm vele,jól gondold meg!


26/N

2011. jún. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát én a Xántusba jártam, az idegenforgalmi középsuli, és ott tanulsz vendéglátást. Ja , és elég jó híre van....

Főiskola pedig BGF, Corvinus, BKF meg van még pár nem túl neves főiskola...BGF-et vagy Corvinust ajánlanám..

2011. júl. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

első válaszoló: kösz a semmit!

második válaszoló: valószínűleg jól meggondoltam, mivel szeptembertől fogok előkészítőre menni -.-" jah, és bocs, de nem kell a sajnálkozásod! -.-'

harmadik válaszoló: nagyon szépen köszönöm az egyetlen értelmes, hasznos választ :) utána fogok nézni ezeknek a suliknak, még egyszer köszönöm :)

2011. júl. 23. 02:30
 5/12 anonim válasza:

Éljen a Xántus!! :) Én is oda jártam! De azt tegyük hozzá, hogy fizetős, most már talán hatvanat is elkérnek egy félévért.. Viszont tényleg jó suli, neve is van! Van még a VIK, nem ajánlom, gyenge suli, rossz helyen, a társadalom alsóbb rétegéből rengetegen vannak, és még fizetős is. Ezen kívül Dobos C. József, Gundel Károly, bár ezek szerintem inkább hasonlítanak a régi szakmunkásképzőre. Hogy ezen felül milyenek, azt nem tudom.

Felsőoktatás: én most a BGF padjait koptatom, nem rossz, viszont a bürokrácia egy agyrém! Corvinus nagyon nyersen adja elő a dolgokat, sokat kell tanulni, és nagyon kevés a gyakorlat. Van még a Szent István, jókat hallottam róla. Szép környezet, családias légkör, kb mint középiskolában, a tanárok sokmindent elintéznek, nem Neked kell utánajárni. A többit én személy szerint azért nem ajánlom, mert a turizmus-vendéglátósokból Dunát lehet rekeszteni, és egy állásinterjún az előbb említett iskolákban végzettek sokkal előrébb kerülnek, mint egy Kodolányis pl.

Jó keresgélést!

2011. júl. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

23:15 vagyok


Az szép, én tavaly végeztem a Xántusban és akkor még 50-et kértek....az 5 év alatt amíg odajártam csak 5000-et emeltek rajta, most meg egyből 10-et?:O


Mondjuk szerintem akkor is megéri oda menni, mert tényleg jó iskola...

2011. júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Én is tavaly végeztem :D még a végén kiderül, hogy osztálytársak voltunk ;)

Egyébként nekünk akkor már nem emeltek, de az alsóbb évfolyamokon igen.

És a mi időnkben valóban megérte oda járni, az új igazgató óta volt egy kis minőségi romlás, de még így is magasan a legjobb idegenforgalmi középiskola!

2011. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Beképzelt kis majom....
2011. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
csak annyit mondj meg, hogy te melyik osztályba jártál?:DD
2011. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hohó, még a végén kiderül, hogy legjobb barátok voltatok ;)

köszönöm a jó válaszokat :)

14:02 tűnés innen!

2011. júl. 24. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!