Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakma illene hozzám?

Milyen szakma illene hozzám?

Figyelt kérdés

14 éves 7. osztályos lány vagyok. Tudom, hogy még nagyon korai ilyeneken gondolkozni, de sokszor elképzeltem már, hogy „Mi leszek ha nagy leszek?” Nagyon szeretek tanulni bár iskolába járni kevésbé. Kedvenc tantárgyaim a nyelvek, a történelem, a magyar nyelv és irodalom. Alsó tagozatban harmadik osztályig kitűnő voltam majd negyedikben egy (matematika), ötödikben kettő (matematika és természetismeret), hatodikban szintén kettő (matematika és egészségtan), hetedikben pedig három (matematika, földrajz, fizika) darab négyesem lett. (Már sokan mondták, hogy humán beállítottságú vagyok.) Nagyon szeretek írni és állítólag jól is fogalmazok. (Már jelent meg általam írt történet a helyi újságban.) Eddig ezek a szakmák állnak közel hozzám: színésznő (egyszer statisztaként szerepeltem egy filmben), újságíró, tolmács, idegenvezető.


- Mit gondoltok: ezek közül melyik a legjobb, legkeresettebb szakma? (Ha van más ötletetek, azt még szívesebben olvasnám!)


- Milyen gimnáziumba/főiskolára lenne érdemes mennem?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat és további szép napot kívánok Nektek! :-)


2011. jún. 22. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

A Tanulmányi eredményed alapján és mivel elég határozatlan vagy mindenképpen gimnáziumba kéne menned hogy később eldönthesd mi szeretnél lenni

Egy erős gimnáziumba bekerülhetnél.

2011. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima gimnázium is elég lenne ezekhez,vagy egy olyan,ahol indul humán osztály.A felsőfokú tanulmányaidról még kár beszélnünk,egyébként a felsoroltak közül egyik sem lesz egyszerű, mindegyiknél protekció kell vagy legalábbis jó kapcsolatok,mert nagyon nehéz elhelyezkedni.Magyarán szólva,nem épp hiányszakma egyik sem.
2011. jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

mivel szereted a nyelveket és az irodalmat én valamilyen nyelvszakot ajánlanék (anglisztika, germanisztika...)

itt rengeteg irodalmat tanulhatnál, sok beadandót kell írni úgyhogy szerintem tetszene

továbbá törit is tanulnál (brit és amerikai törit) meg egyéb érdekes tárgyakat

egyetemek közül ELTE lenne a legjobb, az itt szerzett diplomával jobban el tudnál helyezkedni, bár még így se lesz könnyű, tényleg szerencse vagy protekció kell hozzá

na de itt még nem tartasz :)

szerintem menj egy erős gimibe, ahol jól megtanítják a nyelvet (pl. Szent László Gimnázium)


/egy anglisztika szakos/

2011. jún. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!