Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet vmit tenni ilyen esetben...

Lehet vmit tenni ilyen esetben, vagy áldozatul estem a szubjektív, aránytalan értékelésnek?

Figyelt kérdés
Idén emelt töriztem. A szóbelim szerintem kiválóan sikerült. Nagyon tudtam a tételt, a vizsgáztatók nagyon meg voltak elégedve, használtam a forrást stb. De a 60-ból csak 46 pontot kaptam. Mikor megtudtam, azt hittem nem az én pontjaimat mondják. Tényleg ennyire ki lehet tolni vkivel? Lehet vmit tenni?
2011. jún. 20. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Már nem. Ott helyben tehettél volna panaszt, de csak a nem megfelelő körülmények miatt. Mostmár nem tudsz tenni semmit, ez sajnos ilyen.
2011. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elképesztő, elestem a kinézett egyetememtől. Nem hiszem el, h ennyire szubjektív ez az egész.
2011. jún. 20. 13:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nem azért, mert be akarok szólni, de: Igazad van, szubjektív. Lehet, hogy te atomkirálynak érezted, miközben kihagytál olyan dolgokat, amit a vizsgáztatók hallani akartak. Csak annyit, így az egyetemi éveidre, hogy nem mindig a tanár a hülye.
2011. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A töri már 9 éve a főtantárgyam, mindig ötös voltam, oktv-ken a mindig a döntőbe jutottam. A tételt kb. 4 tankönyvből dolgoztam ki + megvettem hozzá a ELTE-s kidolgozott tételeket is. Ha a vizsgáztató nem kérdez, és még meg is dicsérnek, akkor igenis jobb pontokra számítok. Főleg úgy, h előttem egy lány (osztálytársam)kihúzta az '56-os tételt, kb. 5 mondatot mondott és be is fejezte, várta a kérdéseket. Ő 50 pontot kapott!!!!
2011. jún. 20. 13:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Emelt szinten a vizsgáztató nem kérdezhet. Csak akkor szólhat bele, ha egyértelműen másról kezdesz beszélni, mint a tételed. Szóval egyes egyedül neked kell elmondanod mindent, ami a tételbe kell.
2011. jún. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
előttem, és a többiek elmondása alapján is mindenkitől kérdeztek apróságokat
2011. jún. 20. 14:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát sajnos ez mindenhol így van, szokd meg. Nálam középszinten volt jó nagy igazságtalanság, hiszen már mikor kidolgoztuk a tételeket, a tanár még jelezte is, hogy kijavítja és azt adtuk tovább mindenkinek, erre olyat kérdezett, amiről még életemben nem hallottam és amiatt vont le 10 pontot. Holott a tételt hibátlanul elmondtam és még a többi tanár is, akik szintén töri szakosak mondták ,hogy milyen szépen mondtam biztos jó lesz. Hát nem. Most már sajnos nem tudsz mit csinálni, de remélem azért bejutsz valami jó helyre :))
2011. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
14:21-esnek láthatóan fogalma sincs arról, milyen egy emelt érettségi. Igenis kérdezhet. Miután te befejezted a mondanivalódat.
2011. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!