Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem sikerül az érettségi,...

Ha nem sikerül az érettségi, akkor van mód "javítani"?

Figyelt kérdés
Ha pl. valamiből nem sikerül jól, akkor csak emelten lehet újra megírni?És amelyik tárgyból egyáltalán nincs érettségim, azt megírhatom?Mi a módja?
2011. jún. 16. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
ha még középsulis leszel jövőre is, mivel előrehozottaztál, akkor az a legjobb, ha be se mész szóbelire, így újra középszinten érettségizhetsz fél év múlva. ha már voltál szóbelin, akkor igen, csak emelt szinten mehetsz, amíg el nem végzed a sulit. ha most végzel, akkor is érettségizhetsz középszinten fél év múlva, csak akkor már pénzért. ha jól tudom.
2011. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Először meséld el, hogy előrehozott vagy rendes érettségit akarsz tenni. Írjuk be az egész könyvet?
2011. jún. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendes érettségire gondoltam.
2011. jún. 16. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rendes érettségin megbuksz, akkor októberben javítóérettségit tehetsz, igen, meg lehet ismételni. Ha akarod, hozzávehetsz újabb tárgyakat is, de amíg nincs érettségid, csak olyant, amiből teljesítetted az iskolád tanulmányi követelményeit. Érettségi után bármilyen tárgyból, amit nem tanultál, abból is.
2011. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem bukásról van szó, csak nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Előrehozottnál lehet CSAK szintemelőt, minden másnál rendes érettségi után elvben annyiszor próbálom meg amennyiszer akarom?Egyetemnél tesznek-e különbséget, hogy később újra írtam meg?
2011. jún. 16. 22:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ismétlő érettségit bárhányszor tehetsz, amíg van rá pénzed. A felvételinél a legjobbat számíthatod be, nem nézik, hogy későbbi.

[link]

2011. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!