Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika tételek tömörítése?

Informatika tételek tömörítése?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megyek szóbelizni előrehozottan infóból. Ppár napja elkezdtem tanulgatni a sulim által megadott kidolgozott tételeket, és hát nem egy tétel megvan 5-6 oldal, szerintem túl részletesen és tömören fogalmazva. Csak annyi lenne a kérdésem, hogy egy 90-100%-hoz úgy ahogy van, ezt el kell mondani ha olyat húzok, vagy elég ha kiemelem a lényegét amit fel is fogok így pár nap alatt, és arról beszélek? A gyakorlatira simán felkészültem 2 hét alatt szinte a nulláról, de ez a kidolgozott tételsor nekem halál, ha ezt így kéne visszamondani nekik.. Szóval szerintetek mennyire rövidíthetném le magamnak úgy a kifejtős tételeket, hogy aztán fel is fogjam és elég pontot is kapjak rá? Mert ezt így némelyiket felolvasni se lehet negyed órában..

Kösz a választ


2011. jún. 16. 12:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel nem ismerem a tételeidet, hiába érettségiztem már infóból, nem tudom, az hogyan van fogalmazva. Mindenesetre a megértése nélkül ne húzz ki belőle semmit. Olvasgasd őket szorgalmasan, mindent gondolj végig. Ha az megvan, akkor tudod, hogy mit hagyhatsz ki.

Gondold át az összes tételt részletesen, aztán írj egy külön lapra magadnak vázlatot úgy, hogyha azt a lapod nézed, akkor eszedbe jut minden fontos dolog. Erre rászánsz egy napot, aztán elég lesz már csak a vázlatodat tanulni, majd a végén elolvasni még egyszer a részletes tételsort.

Előrehozottként nyilván még nincs gyakorlatod ebben, de a későbbiekben nagyon hasznos lehet (rendes érettségi, egyetem).

2011. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!