Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam, hogy...

Hogy vegyem rá magam, hogy elkezdjek tanulni a kémia szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés

Még van 1,5 hetem, szóval simán végeznék vele, csak nem tudom, hogy hogy kezdjek hozzá, mert nem adott ki a tanár tételeket.

Hogy vegyem rá magam, hogy elkezdjem? 3 napja húzom-halasztom. Gyűlölöm a kémiát, biztos ez a baj.


2011. jún. 10. 10:11
 1/8 anonim válasza:
0%
szerintem hagyd a faszba lesz ami lesz attól jobb megoldás nincs hidd el a várhatónál jobb lesz tuti nem lesz jegynélküli!
2011. jún. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hm.Ha nem adott ki tételeket,az gáz,mert akkor minden kell.


Hogy hogyan kezdj hozzá? Hát először is kapcsold ki a gépet.

Aztán figyelmesen olvasd át a könyve(ke)t,majd a füzetet(többször is,értelmezve az olvasottakat,ilyenkor szerintem az se gáz,ha beszélsz magadban,tehát kvázi felmondod magadnak...vagy valakinek...mástnem egy magnónak) ...a magnó azért is hasznos,mert visszahallgatható,letörölhető,majd ujrafelvehető...újra és újra visszahallgatható...ha módod van rá,keríts magad mellé egy diáktársat,aki ugyanebből vizsgázik,és kérdezzétek ki egymást.Együtt tanulni is könnyebb.


Ha meg már nagyon unod,akkor menj ki a levegőre.Egy fél óra nem tanulás miatt nem dőlhet össze a világ,annyi miatt a vizsga se fog elúszni,viszont kitisztul az agyad,s jobban megy majd a gondolkodás.

2011. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy nincsenek tételek? Ez viszont gond, no persze azért a kísérleteket megcsinálhatnád, vagy átnézhetnéd internet segítségével, plusz fenn vannak az OH-n a témakörök. Más nem azokat kezdd el tanulni :)
2011. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Igen, azt adta ide, ami az OH honlapján van. :S

Csak az gyakorlatilag a 2 tankönyv.

Nem tudom, hogy mit gondol a tanár, oké, hogy elvileg nem lehetne kiadni tételcímeket, de basszus, már mindenki kiadja. Nem emeletezek én, csak egy nyamvadt 60% kéne. :)

De az nagyon... :(

2011. jún. 10. 10:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Én mindig jobban szerettem saját jegyzetből tanulni, mint könyvből, addig is tanultam, ameddig kijegyzeteltem.

Úgy csinálnám, hogy témánként kiírogatnám a könyvből a dolgokat, ha vannak szavak, amik nem világosak, akkor írnák magyarázatot, összefoglalnám stb, szóval nem szó szerint másolnám a könyvet, hanem úgy, hogy megértsem.


Nekem is lesz kémia vizsgám, de az egyetemen... nekem csak pár napom van rá, tanultam eddig is, de nagyon nehéz, kb minden második szót nem értek...

2*10 tétel (2 témakör) kb 40 oldal, és szinte szó szerint kéne, mert próbáltam, de ezt már nem lehet lerövidíteni, összefoglalni, ez tömény kémia, semmi rizsa:S

2011. jún. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is szoktam jegyzetelni, csak szerintem arra már nincs idő. De majd ami nehezebben megy, akkor azt kiírom. :)

Csak annyira rossz így, hogy azt sem tudom, hogy mit tanuljak, mert minden kellene. :( Komolyan mondom, lehet, hogy jobban jártam volna, ha emeltre megyek, az idei emelt és közép kémia közt úgysem sok különbség volt... és akkor meglett volna a 80 többletpontom, nem csak 78.

Azt hittem, hogy jó ötlet a kémiát választani szabadon választottnak, de rájöttem, hogy nagy megszívtam a tanár miatt.


Sok sikert neked a vizsgádhoz! :)

2011. jún. 10. 11:40
 7/8 anonim ***** válasza:
De ha nem szereted a kémiát, akkor miért érretségizel belőle?
2011. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kellett egy 5. tantárgy, meg muszáj volt felvenni vmi fakultációt, hogy kijöjjön az óraszámunk és ez tűnt a legjobb ötletnek...persze azóta rájöttem, hogy mást kellett volna, de már mindegy. :S

Du. átvettem az általános kémiát. :)

Csak az a baj, hogy azt a kisujjamból kirázom. :D A többivel lesznek gondok.

2011. jún. 10. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!