Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Semmelweis egyetemre akkor is...

Semmelweis egyetemre akkor is esélyes lennék ha? (többi lent)

Figyelt kérdés

Minden másból legalább 3-as lennék, kivéve azokból a tantárgyakból amit elvárnak ilyen a biológia és a kémia plusz az egészségügyi alapismeretek meg lenne az 5, bioszból emelt szinten is meglenne az 5, akkor van esélyem?

Köszi.


2011. jún. 8. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak a felvételi tárgyakat nézik. A többiből akár kettes is lehetsz.
2011. jún. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szakot nem írtál. Ha orvosi, akkor persze:)

Én is azt tervezem, hogy jövőre (12.-ben) előre hozott közepet teszek németből, kémiából, töriből meg matekból. Ebből az a lényeg, hogy a kémiám 90% fölött legyen, mert az azt jelenti, hogy évvégén van sanszom az emeltre is. Meg szintén év végén biosz emeltet is teszek. Nem mondom, hogy a többire nem tanulok, de nem érdekel, ha mondjuk a töri csak 3-as lesze, mert soha az életbe nem fogok ezzel foglalkozni:) Biosz+kémia+nyelvvizsga(+OKTV) a lényeg, mert úgyis duplázni fogok.

Amúgy volt arról szó, hogy egyszer majd eltörik a duplázást. Szerintem ez akkora baromság... Ha orvosira akarok menni, az ahhoz való tantárgyakból jó vagyok, de mondjuk a humán tantárgyakból nem annyira, mert nem is érdekel, akkor nem mehetek orvosira? Szánalom...

2011. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért nem árt ha orvosira mész, ha jó vagy humán tárgyakból. Most nem azt mondom, hogy kitűnőnek kell lenni, de azért ne tépd le az arcodat mikor etikát, szociológiát vagy kommunikációt kell tanulnod, mert ezek is kötelező tárgyak az anatómia, vagy mikrobiológia mellett.
2011. jún. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utsó, azért nem feltétlenül van összefüggés:)

Én az ilyen ember központú dolgokkat, amiket felsoroltál, kifejezetten szeretem. Irodalomból szeretem a verseket (bár elemezni utálom őket), imádok érvelő esszét írni, az mindig jól ment. De ha verseket kell elemezni, meg költők/írók életútját halál pontosan bemagolni, abban nem vagyok jó. A töri meg egyszerűen nem érdekel 10. óta, és rühellek csatákat meg évszámokat magolni, nem azén műfajom. De például van egy osztálytársam, aki régésznek készül. Ő keni-vágja a történelmet, de ha fel kéne sorolni mondjuk az emberi füll részeit, a fülkagylónál elakadna. Ez van:)

2011. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha orvosira gondolsz, ott az eü. alapismeretek nem ér semmit.

A biosz emelt 5-ös sem, hiszen 60%-tól ötöst adnak.

Ha duplázol, akkor 90% felett kellene teljesíteni bioszból és kémiából is...

2011. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hogy értitek a duplázást? Az mi?
2011. jún. 9. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!