Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociális munkás, vagy társada...

Szociális munkás, vagy társadalmi tanulmányok?

Figyelt kérdés

Ne olyat pls, hogy egyik se. Szociológiát jelöltem elsőnek. Ezeket 2. illetve 3. nak. Melyiket tartsam meg 2. helyen, ha nem jönne össze a szociológia?

Az is fontos, hogy mondjuk évvégén v félév végén könnyü legyen átjelentkezni (több tantárgy fedje egymást)


2011. jún. 3. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A társadalmi tanulmányoknak több köze van a szociológiához, a szocmunkás inkább terepen van, a szociológia pedig elméleti. Nálunk már a szociológiai képzés elejét is társadalmi tanulmányoknak nevezik.

Első évben még úgyis sok közös tárgy van az összes társtudos karnak.

(elhelyezkedni sajnos nem lehet vele :( )

2011. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

szóval akkor azt mondod, hogy b verziónak maradjon a társ. tud.? Félévkor, v évvégén akkor át lehet menni szocra?

Te hova jársz?

Szociológiával se látsz nagyon lehetőségekeet elhelyezkedésre?

2011. jún. 3. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm járt társadalmi tanulmányok alapszakra, nagyjából azt tanulták amit mi, meg mesterképzésre lehet menni utána szociológiára is. Ha közben mész át szociológia alapszakra, akkor át lehet vinni a megegyező tárgyakat.

Az Eltén végeztem még a régi ötéves rendszerben szociológián, szinte képtelenség ezzel elhelyezkedni, muszáj leszek mást is tanulni.

Szocmunkásokat kereső álláshirdetésből több van, végül is tényleg inkább menni kell segíteni a rászorulóknak mint számolgatni őket, tanulmányt írni róluk.

2011. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :) Akkor megy a szoc. munka a 2. helyre.

Egyébként én mesterene politikaszociologiát szeretnék majd tanulni :)

2011. jún. 4. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!