Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem és sport lehet?

Egyetem és sport lehet?

Figyelt kérdés

A kérdés a kov. Pingpongozok elég komoly szinten heti 7 edzéssel. Válogatott voltam serdulok kozott. De ebbol nem lehet megélni,de lehet egy kiegészito fizetés belole. ha igy folytatom áll. 19 éves koromra már fogok tudni annyit ebbol kihozni hogy megfizessem az egyetemet,és ne kelljen ujságot kihordanom és midnig legyen pénzem. vegyuk ezt havi 150 000 forintnak. A kérdésem a kov. heti 5 edzés mellet el lehet végezni pl egy jogász egyetemet? vagy mást? egy edzés kb 2-3 ora. Gondolom ha be van osztva az idom annyi beleférne. Szerintetek mukodhet? Még van pár évem az érettségiig. Pontosabban 2.


Várom v.


L.


2011. jún. 2. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Műszaki egyetemet ne próbáld meg úgy, hogy minden nap 2-3 órát edzéssel akarsz tölteni. Jogi egyetemmel nincs tapasztalatom.
2011. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetem mellett 150-t keresni sporttal szerintem lehetetlen, ha nem profi szinten űzöd, ha meg igen, akkor meg nem fogsz tudni egyetemet végezni mellette! De ez a te képességeidtől függ leginkább! Napi 2-3 óra szabadidőd egyetem mellett is lesz minden nap, de szerintem necces.
2011. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menny tesis egyetemre! :D
2011. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Végülis Cseh Laci is a BME-re jár, bár műmenedzsernek (büfészak), de lehetséges. Ellenben mérnöki / jogi / orvosi szakot ne válassz, mert azokat soha nem fogod napi 2-3 órás pingpongozás mellett elvégezni.
2011. jún. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
SZiaa!:) Ha még két éved van, akkor most ráhajthatsz a tanulásra, és meglátod, hogy megfér-e a sport és a suli egymás mellett:) Az utolsó két év eredménye számít a felvételkor, így ha jól belehúzol, akkor államisra is felvesznek, és úgy fizetned sem kell majd:)
2011. jún. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 2-3 órás edzéshez még számold hozzá az utzási időket is. Egyetemről ki, edzésre el.

Felsőoktatásban sokszor délután is vannak esetleg este 6-ig órák. (persze lehet, hogy aznap az egész délelőttöd szabad.) Mennyire kötöttek az edzés időpontjai?

Vizsgaidőszakban megint csak más a helyzet. Ha kszülsz egy vizsgára, akkor egy komolyabb szknál a nap 24 órája is kevés. DE ha túl vagy a vizsgákon, akkor szabad vagy, mint a madár.

2011. jún. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az egyetemek általában elismerik, hogy nehéz a tanulás mellett kiemelkedő sportteljesítményt nyújtani, erre vannak a sportösztöndíjak...

Ha meg tudod oldalni, hogy ne ütközzön az edzés az óráiddal, akkor megoldható. Csak rugalmas időbeosztás kell. Versenysport mellett is elvégezhető tisztésseggel egy egyetem. Igaz, a jogi kart nem ismerem belülről, de biztos, hogy nem lehetetlen megoldani, nekem röplabdás ismerősöm járt oda, és most végzi (bár ő nem válogatott).

Ha elég elhivatott vagy, és fontos neked a sport, akkor meg úgyis felkelsz hajnali négykor edzeni, ahogy az egyik úszó ismerősöm teszi... mert sajnos máskor nem ér rá. (ELTE, TTK.)

2011. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a vélemények látom megegyeznek. Az edzés nem kotott. Ahova mennék egyetemre,abba a városba lenne edzéslehetoseg,és akkor szinte nem lenne utido. 150K lehetne,pl ebbol fizethetném az egyetemet. Vizsgaidoszakra meg kihagyok. Azt meg nem hiszem el,hogy intenzív tanulás mellett ne lehetne 1-2 ora szabadidom naponta. ez mind az idobeosztástol fugg szerintem.

Koszi a véleményeket. még írhatook :!

2011. jún. 6. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!