Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pont annyi embert vesznek fel...

Skarma kérdése:

Pont annyi embert vesznek fel egyetemre, amennyi a maximum fejkvóta?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem lehet hogy többet vesznek fel, aztán aki nem felel meg, azt később kibuktatják?

Pl. én egy kis szakot jelöltem meg, ahova max. 5 ember mehet. Lehetséges, hogy többet vesznek fel, mondjuk 7-et vagy 8-at? Hiszen az egyetemnek az a jó, ha minél több diák van. ...Vagy ezt szigorúan veszik?


2011. máj. 29. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:

olyan szinten mehet fel a kvóta, hogy azonos szakokat indító intézmények cserélgethetnek egymás között azt hiszem 5% erejéig. Ami azt jelenti, hogy ha 5 ember a max, akkor eszerint ott már nem nagyon lehet emelni.

De mondok durvábbat is, az se biztos, hogy 5 embert egyáltalán felvesznek, hiszen lehet, hogy pontazonosság lesz, és ezért mondjuk a 5-7 emberkéknek ugyanannyi pontjuk lesz, tehát vagy úgy húzzák meg a ponthatárt, hogy 4 embert vesznek fel, vagy úgy, hogy 7et, utóbbit nem lehet, tehát előállhat akár az is, hogy nem vesznek fel 5 embert sem - ennek persze elég kicsi az esélye, szóval emiatt parázni nem érdemes.

2011. máj. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van x fő, akikre kapnak támogatást, aztán amennyire futja a kapacitásukból, arra hirdetnek költségtérítésest.
2011. máj. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem vesznek fel többet, már a létszámot is az alapján határozzák meg. Tehát inkább kevesebbet vesznek fel, mint többet.
2011. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!