Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy posztgradu...

Mit jelent az, hogy posztgraduális?

Figyelt kérdés
2009. márc. 13. 14:50
 1/5 anonim válasza:
97%
Posztgraduális képzés: már megszerzett, rendszerint egyetemi fokozat utáni továbbképzés
2009. márc. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
56%

[link]

[link]

[link]


Van több találat is a Google-on!

2009. márc. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
szó szerint graduálás utáni, a graduálás meg az (egyetemi) diploma megszerzése.
2009. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én világéletemben úgy tudtam, hogy érettségi és diploma közötti képzésekre vagy egyéb továbbképzésekre használják. Amikre tulajdonképpen nincs is más szó, hiszen diplomára ott van a felsőfok. Akármilyen diplomát is tesznek le, az diploma és felsőfok marad. Sokszor voltam munkanélküli, többször töltöttek ki velem környezettanulmányokat, és mindenhol posztgraduálisnak jelöltek be engem. Érettségi és felsőfokú között. (Nincs diplomám.) Egyébként a poszt vagy post előző lépcsőfokra utal, így volna is értelme. Azóta hivatali ügyintézőként szintén így ismerem a fogalmat. Itt valami nagy katyvasz lehet a szóval Magyarországon.
2019. jún. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 PGuGu válasza:
Jellemzően felsőfokra használják a fogalmat mint a végzettségre ráépülő képzést! De a szó értelmezésében nincs erre utalás, hogy csak felsőfok esetére használható...Ebből van némi zavar, mint a külföldről átvett fogalmi értelmezések esetében, sok esetben.....
2019. okt. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!