Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen esélyekkel indulnék az...

Milyen esélyekkel indulnék az életben, ha a szakközép után állást keresnék?

Figyelt kérdés

A szakmám egy nem mindennapi szakma,Műszaki líceum.

Ez egy olyan szak ahol 4 év alatt tanultam,Közgazdaság tant és gépészetet,amikből választhattam szakirányt.Szóval a gépészetet választottam és abból is fogok le érettségizni.A lényeg az,hogy gondjaim vannak a matematikával,ezért nem szeretnék tovább tanulni,eléggé meggyűlt a bajom a közép szintűvel is.

Úgy döntöttem,h neki látok a nagy betűs életnek és dolgozni szeretnék.

Amikből jók a képességeim,az főleg a CAD rendszerek(AutoCAD,Solid edge),CNC programozás,eszterga gép kezelés és alap szintű angol nyelv tudás.

Ennek a tudásnak a birtokában hová tudnék elhelyezkedni és milyen esélyeim lennének a munka piacon?


2011. máj. 4. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Én esztergályosnak is tanultam,de átnyergeltem mezőgazdasági gépészre.Igazából az esztergályos szakma elég életképes,a gépész nem igazán.Én azt tudom,hogy a legtöbb középszintű szakmával kitörölheted...Én részben ezért gépészmérnöknek készülök.Igazából 70 ezerért is inkább ezt csinálnám,mint más betanított munkát.Az nem indok,hogy meggyűlt a bajod a matekkal.Ha nincs kedved tanulni,hát dolgozz,de meg fogod ezt még bánni szerintem.A mai emberek szinte öldöklik egymást sz..os pár ezer forintért.Ahol tudnak,alád tesznek és senkinek sem érdeke,hogy Te jól élj.Amennyiben tanulsz tovább,növeled az eélyed egy jobb életre és biztos lehetsz abban,hogy nem teszel majd olyan megjegyzést soha,hogy "A fenébe!Ehhez is értek!"Tanulj csak!Dolgozni lehet iskola mellett is.
2011. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szeritntem is menj tovább:) Az AutoCAD-del nagyon sokat fogsz tudni kezdeni de tanulj:) én is tanulnék de nekem már fizetni kell érte:( Nem is keveset.
2011. máj. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!