Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia? Megéri annak...

Pszichológia? Megéri annak tanulni? Pszichológus véleményeket (is) kérhetek? :$

Figyelt kérdés

mert én az szeretnék lenni majd.

valaki, aki esetleg pszichológus, kérem meséljen... :$


2011. ápr. 30. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
.
2011. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nagyon jó, ha annak tanulsz. Még ha esetleg nem is leszel pszichológus, de tudni fogod, h éllj hozzá az emberekhez körülötted. Én jártam beszélgetős pszichoterápiára és nagyon szerettem az orvosom.

Azt nem tudom, h fizet, de biztos nem jól.

2011. ápr. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Elég szivatós, mert az 5 év alapképzés önmagában semmire sem jó. Még 2-3 évnyi fizetős képzésen kell részt venni ahhoz, hogy praktizálhass. Pedig az alapképzés is nehéz, kábé csak a hallgatók fele ér a végére.
2011. ápr. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
5 év alapképzés nincs. A cico, bocsánat pszichológia alapképzés 3 év. Az lesz a munkád utána, hogy a más véleményen levő embereket bekategorizálod mindenféle zavarba és visszavezeted a gyerekkori traumákra azt, amit mond.
2011. máj. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

07:07: ha gőzöd sincs valamiről, akkor ne szólj bele


Az 5 év egyetem utáni plusz, fizetős képzést "sajátélménynek" hívják, keress rá. Nem lehet pszichológusként dolgozni nélküle, csak legfeljebb segédként, vagy ápolóként.

2011. máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%

Kicsit felvilágosítalak mert te vagy az aki nem ért valamit.


A cicológia alapképzés 6 félév. Az három év. Számolj utána.


ALAP =A. L. A. P KÉPZÉS.


[link]


Utána lehet cicológia M E S T E R képzésre menni. Felfogtad?

2011. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

2011-05-01 14:50

Végzett pszichológus vagyok, szóval benne vagyok a témában.

Megéri-e? A klinikai , tehát a hagyományos értelemben vett pszichológusról beszélek, nem a munkapszichológiáról vagy a kutatókról. Gazdasági szempontból nem: 5 év az egyetem (ebből 3 év alap Bachelor +2év Mesterszintű képzés).

Ez az a minimum minimumszintje. Amíg végzed az egyetemet, addig el kell járno magad is önismeretre, sajátélményre, egy másik pszichológushoz (de pl. nem akármelyikhez, megvan a pszichoteraputák névsora, akik a profi leg-leg szakemberek, csak az őnáluk végzett sajátélményt fogadják el). Ebből kell 150-251 óra - attól függően, hogy melyik módszer szakembere szeretnél leni: pl hagyományos analitikus, jungiánus, kognitiv viselkedésterapeuta, hipnoterapeuta stb. Egy óra 10-30 ezer Ft között van, tehát csak ez legkevesebb 1 500 000 Ft... ÉS ez az ALAPfeltétele annak, hogy elkezdhesd az úgynevezett módszerspecifikus képzést, aminek 1800-3000 ft között van az óradíja, és 100-250 óra, van benne elmélet és gyakorlati oktatás is, tehát ez kb 250 000 Ft. Ebből egyet elvégezni nagyon kevés, legalább 2féle kell, és mindegyikhez a saját módszer sajátélménye, tehát az egészet újra ki kell fizetni.

A másik alapfeltétel, hogy legyen meg a SZAKpszichológusi diplomád, ez jogosít fel az önálló munkavégzésre, tehát klinikai szakpszichológus leszel. Ehhez is kell 150 óra sajátélmény, ami megint 10 000 minimum egy óra, de inkább több. Maga a szakpszichológusi képzés 8 féléves, egy félév jelenleg 150 ezer Ft a SOTÉ-n.

Ha ezt elvégezted, mehetsz a 2 éves pszichoterapeuta szakvizsgára felkészítő képzésre, ami megint fizetős, 150-250ezer Ft között.

De ha ez megvan, akkor évente szinten kell tartanod a tudásodat, vannak erre is képzések, különben elveszik a címeidet. Ez kb 4-500 ezer ft évente.

Egyszóval, nem, nem éri meg pszichológusnak menni, akkor menj, ha hivatásnak érzed. Azért is annyi már az egyetemen a pályaelhagyó (mi az ELTÉ-n 300ból 75en végeztünk..), mert lelkileg megterhelő és tanulni is sokat kell. Plusz rengeteg áldozatot hozol,amíg összeszeded a pénzt a képzésekre...A kereset pedig max 100-300 ezer Ft.

A munkapszichológia egyszerűbb és jövedelmezőbb út, de az nem pszichológus, hanem inkább tréner, Hr-es.

Remélem segítettem. Nem elriasztani akartalak, csupán jó ha tudod, mibe vágsz bele. Sok sikert, bármelyik pályát is választod ! :)

2012. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Én voltam az előző, bocs az elütésekért.

Itt a hivatalos verzió :)

[link]

2012. jan. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Ja és még egy fontos dolog, ami tapasztalataim szerint sok félreértést szokott okozni: a pszichológus nem doktor, nincs is a nevében "dr". Ha van, akkor ledoktorált valamiből az egyetemen (de pl nem biztos, hogy pszichológiából). A pszichoterapeuta képzés nem ad semmilyen névben is látható címet.
2012. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hű. most megleptél. de nagyon köszönöm ezt a sok hasznos információt. :)
2012. aug. 17. 01:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!