Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológus végzettséggel a...

Biológus végzettséggel a mostani körkép alapján a jövőben mennyi esélyem van?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagyon otthon a munkaerőpiacon, nem tudom miből van hiány, miből nem, de biológusnak tanulok tovább, ez száz százalék. Tervezem, hogy Msc is meglesz majd később. Már most megvan a nyelvvizsgám, és kb olyan 400 pontom lesz, ha minden összejön. Reálosabb szakra nem akarok menni (pl vegyész-vagy biomérnök), orvosi az ki van csukva, más nézőpontból szeretem a biológiát.

Kérdésem, ha esetleg, egyetemen szeretnék tanár lenni, annak mi a lépései? Vagy egy kutató M.O.-n mennyit keres? Vagy mi más lehet még belőlem ilyen tudással? 18/L


2011. ápr. 25. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Nos, én akkor leírom a véleményem: én gyógyszerészhallgató vagyok, de azért van rálátásom a biosz szakra is, van ott ismerősöm. Ezzel a szakkal én is kutatás felé mennék, ahogy azt te is írtad. Ez úgy működik, hogy mondjuk 2. évben elkezdesz TDK-ás munkát végezni egy adott tanszéken, pl. Növénytan, szóval ami nagyon érdekel. Itt szépen kiépíted a kapcsolatokat, megismernek, elismernek. Közben Msc és utána az 5 év elteltével a diploma után jelentkezel PhD képzésre. Ha ez is megvan, akkor már kutató-oktató vagy, gyakorlatokat vezethetsz, bár ezt már az egyetem alatt is a TDK keretében csinálhatod. Kutatóként nyilván olyan nagyon sok pénzre az elején ne számíts, de ahogy haladsz a ranglétrán (doktori fokozat megszerzése) egyre több pénz és talán kevesebb oktatói munka hárul rád. Remélem sikerül amit el akarsz érni :)
2011. ápr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!