Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki hogy tanul érettségiig?...

Ki hogy tanul érettségiig? Például magyarból? Abból a szövegértési részére nem nagyon lehet tanulni nem? Vagy ha valaki jó tippeket tudna adni, azt megköszönném! én töriből a 12-es anyagot nézem át, a könyvet olvasgatom.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én az eddigi érettségiket oldottam meg magyarból, úgy készültem a szövegértéssel.

Történelemből és matekból volt eyg kis zöld és kék könyvünk.

Plusz még matekból volt érettségire felkészítő könyvünk is szürke színe volt.

Kémiából vettem egy sárga színű kiskönyvet, meg egy nagy zöld munkafüzet szerűséget, abból tanulgattam.

Informatikából és angolból is eddigi érettségiket néztem át.

2011. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én inkább a szövegalkotás részére gyúrok, a szövegértésre valóban nem nagyon lehet felkészülni, legfeljebb azt, hogy beleférj a 60 percbe.

Szóval én személyszerint a vers-és novellaelemzések mikéntjét olvasgatom, ill. sok elemzést. :D

És valóban, jó ötlet az eddigi anyagokat átolvasni, egy kis háttértudás nagyon jól jön. (:

2011. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Habár nekem jövőre lesz az érettségim, készülök. Május 2-án kisérettségizem, ünneplő, para, minden. :D


Történelemből használom a tankönyvet, az internetet, van két munkafüzetem is, amit tavaly nem használtunk, abba biztos vannak feladatok. A magyar szóbeli nem nehéz, írásbelire meg nincs mit készülni. Vagy megérted, vagy nem. Majd jövő áprilisba fogok feladatlapokat megoldani, aztán remélem jól sikerül.

2011. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a szövegértés tipikusan olyasmi, amit 18 éven át lehet megtanulni, nem az utolsó két hétben.
2011. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!