Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell kémiát tanulnom,...

Miért kell kémiát tanulnom, ha utálom, és úgy sem fogom soha használni?

Figyelt kérdés
nem is az elméleti részével van a gondom, azt leülök, és megtanulom, hanem a számolásokkal. feleslegesnek találom, akkor miért kell tanulnom, valaki magyarázza el nekem.
2009. márc. 2. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Azért a kémiában nincsenek olyan hű de nehéz számítások.Inkább a fizikában.Honnan tudod hogy nem fogod hssználni a kémiát?És hogyha egy társaságban a késöbbiekben a kémiáról beszélgetnek téged is kérdeznek akkor megkukulsz?MOndjuk én ugyan igy vagyok a földrajzzal,valahogy sehogysem megy be a fejembe na meg a töri...:SNEm olyan nehéz a kémia,csak állj hozzá pozitivan.
2009. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Annyira egyetértek veled!!!!

Én is így vagyok vele. Pályaválasztás előtt állok, gimis 10-es vagyok, az erősségem az angol, magyar. De akkor mért kell nekem tudnom, hogy hogy kell kiszámolni például a harmonikus közepet, vagy mikor fog engem érdekelni, hogy ki tudok e számolni egy kétismeretlenes egyenletet. Én sem értem :S

Tudod, ahogy egyik legjobb stand up-osunk mondaná, azért kell megtanulni, mert kérdezik. XD

2009. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
akkor hozzád igazítva a kérdést, miért kérdezik? :D apa azt szokta mondogatni, hogy azért, mert ez gimi, és itt nincs külön irány, hogy mit tanuljunk, tehát itt mindent kell tanulni, meg hogy mi választottuk. de kérem, szerintem a 8.-os is már bőven elég, én még abba is beleegyeznék, hogy kémiából év végén, mint leadott rágy vizsgázni kelljen, csak ne ez rontsa el a bizonyítványomat. (minden évben küzdenem kell a négyesért, egyébként majd nem kitűnő vagyok, csak ebből vagyok ilyen béna. :S)
2009. márc. 2. 22:47
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Mert az iskolarendszer nem egyénekre tervez, hanem csoportokra, osztályokra. Ott pedig van akit nem érdeklel, nem fogja később használni, de van akit igen, és kell neki. Namost akit nem érdekel, annak se fog megártani az a kis számolás, legfeljebb elfelejti.
2009. márc. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Azért a kétismeretlenes egyenlet és némi kémia hozzátartozik az általános műveltséghez. Mit fog szólni a gyereked, ha nem tudod neki elmagyarázni?
2009. márc. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
89%
Énis egyet értek veled! Nemtudom minek kell tanulni, azért mert valamelyik okos igy talállta ki!Valaki írta afizikát, annak sincs semmi értelme.Jo tanuljuk meg alapszinten, kivolt aza einstein mit talált fel.De szerintem semmi értelme !:)
2009. márc. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Nem tudom :D

Amúgy nem azt mondom, hogy az alapokat se tanuljuk meg, de azért van egy-két dolog, amit 100%, hogy nem fogok soha az életben használni.

Az meg szép, ha csak a kémia nem megy, minden másból 5-ös vagy. Grat. Hányadikos vagy?

2009. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
9.-es és még németből nem mindig vagyok ötös, de a négyes abból is mindig meg van.
2009. márc. 3. 17:05
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Hát 9.-ben a kémia még nagyon nem nehéz.. Legalábbis az alap, max az a nehezebb ha versenyre készülsz, én már csak tudom.. :) Egyébként az alapműveltséghez tartozik. Engem sem érdekel a fizika, de mégis figyelek és tudom, mert arra gondolok, hogy azzal okosabb leszek és okosnak lenni meg jó ugye.
2009. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Alapműveltség, persze... Jó, hogy tanítják pár évig, mert nem tudhatod, hogy később mi szeretnél lenni. De én 10-es vagyok és már ilyen korban illik pályát választani. Én tudom mi leszek és ehhez nem kell kémia. Miért nem lehet mondjuk 10.-ben kiválasztani, hogy milyen tantárgyakat nem szeretnénk tanulni? Jó, legyenek kötelezőek az alap tárgyak, a töri, irodalom, matek, nyelv, mert ezek tényleg hozzá tartoznak az alapműveltséghez. De miért kell mondjuk kémia? Megtanulom nagy keservesen a dogára, majd egy hét múlva elfelejtem.
2009. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!