Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből áll a doktori megszerzése?

Miből áll a doktori megszerzése?

Figyelt kérdés
Vegyünk egy egyszerű példát! Valaki elvégezte a 3 éves pszichológiai tanfolyamot majd a 2 év mesterit. Ahoz, hogy megszerezze a doktori címet, további 1 évet kell tanuljon? Vagy kutasson? Vagy dolgozatot írjon? Vagy mit kell?
2011. ápr. 12. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Jelentkezni kell PHD programmra (ez a doktori), persze a jelentkezésnek is megvannak a feltételei (pl. minimum 4-es diploma, de most nem jut több eszembe, utána kellene ennek nézni pontosan). A PHD program azt hiszem, 3 év, van belőle nappali + levelező (ez csak akkor, ha van munkád).


Elvégzed a PHD sulit (vizsgák, van, ahol oktatni is kell, stb.) ÉS írsz egy PHD értekezést, melyhez azt hiszem, önálló kutatás kell és elég kemény követelményei vannak. Ezután még ezt meg is kell védeni.


Én szociológiából doktoráltam, ott így volt, ha jól emlékszem, de lehet, hogy szakonként eltérő.

2011. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, és azt elfelejtettem, hogy publikálnod is kell...Nem adjákckönnyen. :) :S
2011. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!