Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó lehet a televíz...

Szerintetek jó lehet a televíziós műsorkészítő szak a BKF-en? Mennyi kereshetnék?

Figyelt kérdés

a suli elvégzése után ez lehetnék: A végzettséggel megcélozható állások:


- Újságíró: cikkeket, riportokat, interjúkat készít egy adott szakterületen, magazinok, újságok, televízió, vagy rádió számára, illetve rendezvényekre, sajtótájékoztatókra jár, valamint híreket, kommentárokat, publicisztikákat ír és szerkeszt, fotókat készít.


- Szerkesztő: hírszerkesztő, olvasószerkesztő, vagy szerkesztő-műsorvezetőként dokumentumjellegű TV- és rádióműsorokat, illetve újságokat szerkeszt. Az aktuális, legfrissebb eseményekre támaszkodva szöveget, forgatókönyvet ír, interjút, felvételt készít, majd vágja, montírozza az anyagot, és szükség esetén korrekciót hajt végre.


- Riporter: televíziós, vagy rádiós műsorokat vezet, moderálja a beszélgetést, közéleti és váratlan eseményeknél a helyszínre megy és riportot, interjút készít az érintettekkel, informálódik az adott témában, illetve tájékozódik az interjúalanyok előéletéről.


- Műsorvezető: interpretálja vagy súgógépről, papírról felolvassa a bemondószöveget, televíziós, vagy rádiós műsorokat vezet, a közvélemény tájékozódását segítő kérdéseket tesz fel az interjúalanyoknak, moderálja a beszélgetést.


- Segédrendező vagy rendezőasszisztens: Színházi próbákon, filmforgatásokon segíti a rendezőt a produkció létrehozásában, az alkotók, színészek, statiszták irányításában. Részt vesz a próbákon, végrehajtja a rendező utasításait.


- Gyártásszervező: szakmai, technikai, gazdasági, pénzügyi, szervezési, és jogi ismereteik birtokában a forgatókönyv alapján felvázolják a megvalósítás teljes folyamatát, és levezénylik a produkció létrejöttének gazdasági háttérműveleteit.


- Technikus: megtervezi, és a gyakorlatban megvalósítja a színdarab, előadás, film forgatókönyvéhez, a rendező koncepciójához, és az operatőr művészeti elképzeléséhez illő technikai apparátust (kamerák, világítás, színpadmozgatás, stb.)


- Művészeti menedzser: a gazdasági lehetőségeket felügyeli, hazai és nemzetközi pályázatokkal, szponzorálásokkal, marketinggel foglalkozik.


Ahol az oklevél még hasznos lehet:


- Színész: a rendező szándékainak megfelelően előad és szerepeket játszik színdarabokban, filmekben, rádiós vagy televíziós műsorokban. A szerepformálás során megtanulja a szöveget, kidolgozza a szerepnek megfelelő metakommunikációs eszköztárat, és megeleveníti a rá bízott karaktert. Idegen nyelvű filmeket szinkronizál.


- Színházi, táncszínházi, bábszínházi, televíziós, vagy filmrendező: kialakítja a rendezői koncepciót, a művészi céloknak megfelelően összefogja, összehangolja, és irányítja a társulatot és az alkotókat, színpadra állítja a színdarabot vagy filmre viszi a forgatókönyvet, valamint televízió- és rádióműsort rendez.


- Dramaturg: Átfogó kulturális, színházi, filmes és irodalomtörténeti ismeretei révén ? a szövegek átdolgozásával, lektorálásával, véleményezésével - tevékenyen segíti a produkciót, hidat képezve a mű, az alkotók, és a befogadók között. A színház irodalmi szakértőjeként segít a mű színpadi változatának kialakításában a színpadi szempontok figyelembe vételével. Részt vesz filmek forgatókönyveinek megírásában, ügyel a film dramaturgiai vonalvezetésére.


2011. ápr. 6. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Azt tudom, hogy a képzést idén hirdették meg először, tehát most szeptemberben indul majd az első évfolyam. Viszont vann már több művész szakjuk, amik tavaly szeptemberben indultak. Ezek a művész képzések abszolút gyakorlatorientáltak, modern, jól felszerelt termek meg "műhelyek" vannak, ahol nagy nevektől tanulhatod meg a szakma fortélyait. De nyilván rajtad is sok múlik. Fontos, hogy már a főiskola alatt megragadj minden gyakorlati lehetőséget, hiszen főleg ezektől is függ, hogy miként tudsz majd elhelyezkedni.
2011. ápr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szóval biztos jó lehet és rajtam is sok múlik :)
2011. ápr. 7. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem lehúzás. Mint a háziasszony képző szak.
2011. ápr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!