Idegsebésznek szeretnék továbbtanulni. Mik a teendőim? (bővebben lent)
Most 9.-es vagyok,jövőre már választani kell,hogy miből szeretnénk fakultálni.Azt tudom,hogy a biológiát kell választanom,de kémiából,és fizikából nem vagyok túl jó.Elég rossz mindkét tanárom.Vagyis..nagyon jól végzik a munkájukat,csak nem gimiben lenne a helyük,hanem egyetemen.Olyan szakkifejezéseket használnak,amiket még nem is tanultunk,és ezért nagyon nehéz,eléggé le vagyunk maradva magunkhoz képest is.Van egy csomó hiányosság,amiket be kéne pótolnom,mert ugyan próbálok minél jobban jegyzetelni(sok osztálytársam tőlem kéri el órák végén),de mire leírnám,amit mondtak,már egy másik témáról beszélnek.Ha pedig visszakérdezek,akkor az van,hogy miért nem figyelek jobban.Pedig sokat tanulok(vagyis tanulnék,ha tudnék),főleg ezekre a tantárgyakra.
Bocsánat,de ezt muszáj volt leírnom,hogy értsék,mi a probléma.
Szóval a kérdéseim a következők.:
1.Hogyan feküdhetnék rá jobban a kémiára,meg a fizikára?
2.Akkor miből is kell fakultálnom?Bioszból,és kémiából/fizikából?
3.a Felvételinél nézik az év végi bizonyítványokat,vagy csak az érettségi eredményeit?
4.Egyáltalán mik a feltételei,hogy bekerüljek az orvosi egytemre?
5. Összesen hány éves a képzés?
Utána néztem már Google-ban,de vagy csak töredékinfókat dobott ki,vagy szinte semmit.
Ezért lenne nagy szükségem az Önök segítségére.
Köszönöm!:)
1. Erre a részre csak te tudsz válaszolni. Ha minden kötél szakad, menj magántanárhoz.
2. Az orvosira kötelező a biológia és választani kell a kémia vagy fizika közül. Én a kémiát ajánlom, mert az egyetemen nagyobb hasznát fogod venni (és szerintem egyszerűbb).
3. (Én már 4 éve érettségiztem, de szerintem, az érettségik elve nem változott, mindenesetre ezt ne vedd készpénznek) Felvételinél kétféle pontszámítás van. Vagy nézik a 3. és 4. év végi átlagot, a 6 érettségi átlagát (ezek adják a pontok 50%-át) és a "felvételi" érettségik átlagait (ezek adják a másik 50%-ot), valamint még a pluszpontokat is hozzáadják.
A másik lehetőség a "duplázós" módszer: csak a "felvételi" tárgyak átlagát veszik figyelembe és ezt beszorozzák 2-vel és ehhez jönnek a szokásos pluszpontok.
Azt a módot alkalmazzák, amelyiknél több pontod jön ki, nem kell külön kérvényezni, hogy melyikkel számolják.
4. Feltételeket ld. fentebb: biosz+ kémia/fizika az egyik legalább emelt szinten és ezek mellé még nem árt nyelvvizsga és minden más pluszpont, és természetesen JÓL kell a felvételi érettségiket megírni (és a jó tanulmányi jegyek sem ártanak, ha nem jön össze a "duplázós" módszer).
5. Az orvosi 6 év erre jön még 4-5 év szakosodás és bizonyos képzések esetén további 2-3 év ráépített képzés. (Az idegsebészetet sajnos nem tudom, de pl. a plasztikai sebész így néz ki: 6 év orvosi, 5 év ált. sebész képzés és erre jön 3 év plasztikai sebészet, vagyis 14 év összesen).
+1: Orvosira bejutni a legkönnyebb, bennmaradni már jóval nehezebb (egy hónap alatt kell annyit tanulni mint gimiben 1-2 év alatt). Szóval, akinek már a középiskolás tananyag is komoly kihívásokat jelent, az alaposan meg fog szenvedni vele. (Ezt nem konkrétan neked írom, Kérdező, csak itt a GYK-n néha látni olyanokat, akik még 12.-esen sincsenek tisztában a felvételi szabályokkal és ráadásul írják, hogy egy no-name középsuliban 3-as tanulók, de orvosira szeretnének menni. Nah, őket nem fogják felvenni...)
Köszönöm a segítségedet!:)
Megpróbálok minden tőlem telhetőt megtenni az ügy érdekében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!