Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitel törlesztés?

Diákhitel törlesztés?

Figyelt kérdés
Megszűnt a hallgatói jogviszonyom, elküldtem a nyomtatványt postán a Diákhitel Központnak. Honnan lehet megtudni, hogy mennyi a havi törlesztőrészlet? A telefonos ügyfélszolgálat automata azt mondja, hogy a honlapon megtalálható, de nem találom sehol. Vmi ötlet?
2011. ápr. 6. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A minimális törlesztőrészlet a mindenkori minimálbér(jelenleg bruttó 78.000 HUF) 8%-a. De a saját érdekedben, fizess többet a minimálisnál, mert akkor csökken a tőketartozás.
2011. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha a rendes havi törlesztésnél fizetek többet, az előteljesítésnek számít, vagyis olyan, mintha a jövő havit is befizetném. Úgy tudom, hogy külön átutalással lehet előtörleszteni, amikor az alaptőkét fizetem, nem a kamatot. A havi törlesztéseknél csak a kamatot fizetem. Vagy ez nem így van? A honlapon van vmi kalkulátor, amivel ki lehet számolni mennyit kell törleszteni, és mikorra tudnám visszafizetni, de olyan adatokat kér, amiket nem tudok pontosan. Vagy hívjam fel az ügyintézőt??
2011. ápr. 7. 00:36
 3/3 Brain Storming ***** válasza:

Sztem mindenképpen próbáld meg felvenni velük a kapcsolatot telefonon - de legyen kéznél minden papír!


A minimum-kötelező a fenti %-alapján érdemes már most elkezdeni. Ha többet fizetsz be kötelezőre, mint amit majd megkapsz papíron, akkor a kamatot törleszted... DE ezzel nem fog csökkenni a kamatképződés sebessége! Ha többet tudsz befizetni, akkor ugyanarra a számlaszámra, de a szerződésszámod előtt jelezve, h "Előtörlesztés"-ként tedd meg - ennyi az egész! Csak így tudod a kamatképződés sebességét csökkenteni.


pepill egy 1.000.000- Ft-os tartozás esetén (1.000.000,x8)/36500 = 220 Ft x 30 nap = 6570 Ft / hó... tehát egymilliós tartozás esetén, ha nincs ennyi a kötelező törlesztőrészlet, akkor év végén a tartozásod nőni fog. ha pl. 5.000/hó, és csak ennyit fizetsz, akkor év végén majdnem 19.000 Ft-tal fog nőni a tőketartozásod!

2011. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!