Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor 2013-ban érettségiz...

Most akkor 2013-ban érettségizőknek kell emelt szintű vagy nem kell e természettudományi tanárgyból-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Honalpjukon csak az orvosit találtam hogy oda kettő emelt szint és a 2014-es érettségizöknek lesz a természettudományi tantárgyas megkövetelés. De sulinkba mindenki mindenkit ezzel riogat még a tanárok is, közben semmi nincs úgy. Vagy mégis?

Köszönöm szépen ha valaki állítását alá is tudná támasztani, mert most kell nekünk faktot jelölnünk, és ha behozzák, azokból szeretnék fakultációkra járni !

köszönöm szépen előre is a választ!


2011. ápr. 4. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

2013-tól még nem lesz sem kötelező emelt szintű, sem kötelező természettudományos érettségi.

Viszont több olyan szak lesz, ahova kelleni fog az emelt szintű, pl. orvosira valóban 2 is fog kelleni. De a többi helyre legfeljebb 1. A legegyszerűbb az lenne, ha megírnád, milyen irányba szeretnél majd tovább tanulni. (Valahová már 2012-tól kelleni fog emelt szintű.)

Az, hogy mi lesz 2014-től, még rejtély. Tervezik a minimum 1 emeltet mindenhova, meg a kötelező természettudományos érettségit, de semmiről nincs még konkrét törvény vagy rendelet, szóval csak találgatni lehet.

2011. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Emelt szintű már biztos hogy kell.


[link]


Természettudományi tárgyból a jegyet már mindenképp vinni kell, de ha jól tudom még csak tervezik hogy kötelezően keljen érettségizni belőle.


[link]


Ha megfogadsz egy tanácsot akkor ne azért vegyél fel természettudományost faktnak mert abból is kell, inkább vegyel fel olyat amiből emeltezni akarsz és mellé valami szintén olyan amiből vagy érettségizni szeretnél pluszban, vagy fontos lesz később.

2011. ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez nem riogatás, igazuk van. Ezt a Magyar közlönyből írom ki, ezt vehetitek akár Szentírásnak is, ez tuti biztosan így lesz. Aki esetleg mégsem hiszi, az letöltheti a [link] -ról, Magyar Közlöny 30. szám

(2011. március 22.), ezt kell keresni, ebben van 5324. oldaltól.


2012. január elsejétől érettségizni kell egy természettudományos tantárgyból, ami a biológiát, fizikát, kémiát, vagy földrajzot jelenti. Ezenkívül 500 pontos a felvételi rendszer, 50 pluszpont az emelt, 40 a felsőfokú, 28 a közép, 24 az emelt, vagy felsőfokú OKJ, stb. Konkrétan minden pluszpont az emeltet leszámítva a 80%-ára csökken.


2013. január elsejétől kötelező egy emeltszintű az egyetemi felvételihez, ám nem mindenhova. Csak simán az érettségihez nem lesz kötelező az emelt. Bármelyiket meg tudom neked mondani, mivel az orvosit kérdezted, ezért azt leírom, oda kell egy emelt biológia és egy emelt kémia, vagy emelt fizika.

2011. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Emelt szintű már biztos hogy kell."

Valahová igen, valahová nem. Műszaki képzésekre például egyáltalán nem. Valahová meg már 2012-től is kell. Konkrétan meg lehet találni, hogy hova mi fog kelleni, de általánosságban nem mondható el, hogy a felsőoktatásba kelleni fog az emelt szint (sajnos).


-------


"Ezenkívül 500 pontos a felvételi rendszer, 50 pluszpont az emelt, 40 a felsőfokú, 28 a közép, 24 az emelt, vagy felsőfokú OKJ, stb."

Az 500 pont stimmel. A nyelvvizsgáért és az OKJ-ért kapott pluszpontok meg már idén is így alakulnak, tehát a Közlönyben szó sincs róluk. Az emeltért kapott 50 pontot meg sehol nem találom, kérlek, írd meg, pontosan hol található ez.


"2012. január elsejétől érettségizni kell egy természettudományos tantárgyból, ami a biológiát, fizikát, kémiát, vagy földrajzot jelenti."

Kérlek, próbáld meg újra elolvasni az általad emlegetett Közlönyt. Ugyanis ez nincs beleírva. Arról van szó, hogy az év végi jegyek utáni pontszámításba egy természettudományos tárgyat is figyelembe kell venni (az eddigi szabadon választott helyett). De ugye ez is csak rizsa, mert duplázással nem is számítanak az év végi jegyek.

2011. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Műszaki képzésekre például egyáltalán nem."

Kis korrekció: kivéve építész és energetikai mérnök.

2011. ápr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


www.vmig.sulinet.hu/dokument/erett/pont_2012.doc


Néhány bizonyíték az 50 pontos emeltre.


Érettségit benéztem, tényleg nem kötelező természettudományos tárgyból, feltéve ha az illető nem akar egyetemre menni. De mivel a kérdező szeretne, neki erősen ajánlott.

2011. ápr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az 50 pontos emeltet én is hallottam, ezért meg is lepődtem, hogy nincs benne a rendeletmódosításban. Majd csak kiderül, hogy gondolták ezt...


"Érettségit benéztem, tényleg nem kötelező természettudományos tárgyból, feltéve ha az illető nem akar egyetemre menni. De mivel a kérdező szeretne, neki erősen ajánlott."

Csak akkor, ha olyan helyre megy. Pl. gazdasági vagy bölcsészeti szakon (meg még egy csomó helyen) senkit nem fog érdekelni, van-e természettudományos érettségije.

Persze ha az orvosi a cél, akkor teljesen mindegy, mert így is, úgy is lesz term. tud. érettségije, nem is egy, hanem kapásból kettő. Szóval ez azokat fogja érinteni, akiknek közük nincs a term. tudományhoz, de egyelőre még nem lesz bevezetve.

2011. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na igen, de ha valakinek nincs term. tud. érettségije, és nem olyan helyre megy, ahova kell, akkor konkrétan bukta a tanulmányi pontszámítást, mert nincs 5. tárgya. Így marad a duplázás, na de elég sok olyan ember van, aki végig 4-5 a fontos tárgyakból, az érettségit meg elizgulja.


Jó, mondjuk a középszintűn a tanárok eléggé felhúzzák annak, akit szeretnek, én ezért örülök leginkább, hogy kötelező lesz egy emelt. Nem egy olyan esetről hallottam, és a volt osztályomba is volt, hogy a seggnyaló kevesebb tudással, végigpuskázva az évet jobb érettségit kapott, csak mert a tanár azt hitte, hogy mennyire tanul.

2011. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"de ha valakinek nincs term. tud. érettségije, és nem olyan helyre megy, ahova kell, akkor konkrétan bukta a tanulmányi pontszámítást, mert nincs 5. tárgya."

De miért ne lehetne 5. tárgya? Szabadon választ egy érettségit, ami nem feltétlenül természettudományos (sokan még egy nyelvet választanak). Két év végi jegye meg mindenképp lesz természettudományos tárgyból (vagy ha nem, arról is rendelkezik a jogszabály, de valamit mindenképp be tud írni). De az 5. tárgynak nem kell megegyeznie az érettségin és az év végi jegyek beírásánál, ez eddig sem volt így! (A mi osztályunk többnyire az éneket írta be, mert abból 5-ös volt, de érettségire senki nem ment énekből. Ezentúl ez megszűnik, mert éneket már nem lehet beírni, csak term. tud. tárgyat, de érettségire bármiből lehet menni.)

2011. ápr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet 5. tárgya más, de akkor nem mehet egyetemre.
2011. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!